České volejbalistky na úvod MS vzaly Brazílii set, ale prohrály 1:3

24. 9. 2022 22:46

České volejbalistky na úvod mistrovství světa vzdorovaly favorizovaným Brazilkám. Stříbrným olympijským medailistkám z loňských her v Tokiu vzaly set, ale v nizozemském Arnhemu nakonec prohrály 1:3 po setech 20:25, 16:25, 25:22 a 18:25. Nejproduktivnější hráčkou českého týmu, který hraje na MS po dvanácti letech, byla s osmnácti body univerzálka Gabriela Orvošová.

České volejbalistky se po celý průběh zápasu prezentovaly obětavou obranou v poli a dobrými bloky, kterých měli za zápas celkem deset. Většinu duelu ale nebyly v útoku tak produktivní jako Brazilky v čele s kapitánkou Gabrielou Guimaraesovou, která jako smečařka nasbírala 24 bodů. Ve třetí sadě na české straně sbírala důležité body Andrea Kossányiová, na liberu se činila Daniela Digrinová. Brazilky udělaly několik chyb a sadu prohrály. Do čtvrtého setu je to ale nepoznamenalo a vrátily se na vítěznou cestu.

Další zápas českou reprezentaci čeká v pondělí od 14:15 proti Japonsku.