České volejbalistky pokračují v Evropské lize bez ztráty bodu. Slovenky zdolaly i podruhé

Aktualizováno 30. 5. 2018 23:02
České ženy zvládly ve volejbalové Evropské lize i čtvrté utkání bez zaváhání. Ve federální derby na Slovensku zvítězily 3:1.
Radost českých volejbalových reprezentantek
Radost českých volejbalových reprezentantek | Foto: ČTK

Bratislava - České volejbalistky vyhrály v Evropské lize i čtvrtý zápas bez ztráty bodu. V odvetě v Bratislavě porazily Slovensko 3:1 po setech 16:26, 25:16, 25:23 a 25:18, upevnily si první místo ve skupině C a přiblížily se postupu do Final Four.

"Věděli jsme, že Slovensko bude hrát doma lépe, ale přesto jsme utkání zvládli. Měli jsme převahu na bloku. V některých pasážích jsme byli málo důrazní a nechali soupeře odjet. Ale vyhráli jsme za tři body a od teď se soustředíme na další utkání," uvedl trenér českých volejbalistek Zdeněk Pommer.

Jeho svěřenkyně vstoupily do zápasu hodně nervózně a nekoncentrovaně. Doplácely na špatný příjem, obrana na síti postrádala jistotu a chyběl tlak z podání. Prohrávaly 1:7, manko už nedohnaly a poprvé v soutěži ztratily set.

Ve druhé sadě se ale hra českého výběru výrazně zlepšila. V zakončení se začaly prosazovat Mlejnková s Kossányiovou, které také měly hlavní podíl na obratu.

Slovenky se po prohrané druhé sadě ještě vzchopily v závěru třetího dějství, kdy snížily na rozdíl jednoho bodu. Ve čtvrtém setu české volejbalistky opět nezachytily začátek, po zbytečných chybách prohrávaly už 2:7, ale tentokrát se dokázaly zkoncentrovat a vítězství si nenechaly ujít. Nejlepší hráčkou českého týmu byla Michaela Mlejnková s 21 body.

"Musím říct, že odveta byla určitě těžší než první zápas v Praze. Slovenky šly v prvním setu do rychlého vedení a my jsme to už nedokázaly dotáhnout, ale od druhého setu jsme začaly hrát více agresivněji jak na bloku, tak na servisu a získaly převahu. Zápas to ale nebyl vůbec jednoduchý," uvedla kapitánka českého týmu Barbora Purchartová.

Příští zápas Evropské ligy odehrají české volejbalistky v sobotu od 18:00 v Jindřichově Hradci proti Bělorusku.