Česko má plaveckou šampionku. Kraulařka Seemanová je mistryní Evropy na 200 m

Barbora Seemanová Barbora Seemanová autor: Simon Bruty for OIS/IOC
Plavkyně Barbora Seemanová dotáhla své tažení evropským šampionátem v Budapešti až k titulu na 200 metrů volný způsob. Po nejrychlejších časech v rozplavbách i semifinále vylepšila ve finále vlastní český rekord o 69 setin na 1:56,27 a v těsném závěru porazila o dvě setiny úřadující mistryni světa Federicu Pellegriniovou z Itálie.

Jednadvacetiletá Seemanová se postarala o první český titul z dlouhého bazénu po devíti letech, kdy v maďarském Debrecínu triumfovala prsařka Petra Chocová na padesátce.

Naposledy někdo z českých bazénových plavců vybojoval na jakékoliv velké akci medaili v roce 2013, kdy na ME v krátkém bazénu získala tři individuální cenné kovy a štafetový bronz znakařka Simona Kubová, tehdy ještě jako Baumrtová.

Ta dnes v Budapešti neúspěšně usilovala o postup do finále závodu na 100 metrů. V semifinále zlepšila o třináct setin čas z rozplavby, ale znovu se nedostala pod minutu a výkonem 1:00,43 obsadila 13. příčku. Od postupu do finálové osmičky ji dělilo 43 setin.

Podobně si vedla na 200 metrů prsa další olympionička Kristýna Horská. V semifinále si oproti rozplavbě polepšila o 1,3 sekundy na 2:26,11. I jí to stačilo jen na třináctou příčku. Na postup do finále by potřebovala výrazně vylepšit vlastní český rekord 2:25,24.

Kamikadze ve světě co nejmenších vln. To jsou úžasné snímky odvážných skokanů do vody Kamikadze ve světě co nejmenších vln. To jsou úžasné snímky odvážných skokanů do vody Prohlédněte zde