reklama

Česko vs. zbytek světa na Turnaji mistryň? Tenistky sahají po unikátu

Petra Kvitová sice ve Wu-chanu titul neobhájila, stále však figuruje na pozici zajišťující postup na Turnaj mistryň. Stejně jako dvě její krajanky. Petra Kvitová sice ve Wu-chanu titul neobhájila, stále však figuruje na pozici zajišťující postup na Turnaj mistryň. Stejně jako dvě její krajanky. autor: Reuters
Petra Kvitová, Lucie Šafářová i Karolína Plíšková jsou stále na pozicích zaručujících postup na prestižní Turnaj mistryň. Uvidí letos Singapur souboj českého tenisu proti zbytku světa? Rozhodnutí se blíží.

Praha - Už jen jeden velký turnaj a bude víceméně jasno. Příští týden v Pekingu budou nejlepší světové tenistky bojovat o poslední zásadní body do závodu o Singapur, tedy o účast na tradičním Turnaji mistryň. A pokud by se pořadí osmi nejlepších hráček uzavíralo právě nyní, zrodil by se pro český tenis fantastický a unikátní úspěch.

Petra Kvitová, Lucie Šafářová a Karolína Plíšková by cestovaly do Singapuru na ostře sledovaný vrchol sezony. Soupeřkami by jim bylo pět dalších top hráček z různých koutů planety. Prestižní turnaj by se smrskl na souboj Česká republika versus zbytek světa.

"To by byla bomba. V Singapuru by se hrálo takové trošku mistrovství republiky," usmál se nad myšlenkou, která nabírá stále reálnějších kontur, tenisový expert František Pála. Šance se navíc zvýšila poté, co světová jednička Serena Williamsová ve čtvrtek předčasně ukončila sezonu - více čtěte zde.

Pála stejně nejvíce věří Kvitové

Dva týdny před finálovým zápasem Fed Cupu, v němž se české tenistky utkají doma s Ruskami o čtvrtý titul během posledních pěti let, by šlo o nanejvýš symbolické potvrzení jejich současné unikátní dominance.

"Samozřejmě je to něco úžasného, měli bychom si toho strašně moc vážit. Šance tam je. Důležité bude hlavně to, jestli se dá Lucka Šafářová zdravotně dohromady," připomněl Pála fakt, že momentálně pátá hráčka světového žebříčku po US Open kvůli zdravotním problémům nehraje.

Pokud by skutečně všechny tři české hvězdy do Singapuru postoupily, věřil by tenisový odborník a otec fedcupového kapitána Petra Pály nejvíce Petře Kvitové.

"Ano, jistě, teď prohrála ve Wu-chanu s Vinciovou, ale na Turnaji mistryň bych pořád věřil hlavně jí. Je to specifický podnik a její zkušenosti jsou v tomhle ohledu nenahraditelné. Zná to tam, bude si věřit na kohokoli," podotkl trenér.

Naopak Karolína Plíšková, která po středeční výhře nad Ukrajinkou Svitolinovou poskočila v živém pořadí Road to Singapore už na osmou pozici, na nejdůležitějších akcích zatím nehraje svůj nejlepší tenis.

"Karolína toho hodně vyhrála, její zlepšení je obrovské. Ale na grandslamech to přece jen není ono, ještě potřebuje získat zkušenosti. Na Turnaji mistryň jsou jen ty nejlepší, neměla by to takhle napoprvé vůbec lehké," uvedl Pála.

Turnaj mistryň je jako finále Fed Cupu

Kvitové a Šafářové by podle něj rovněž pomáhaly již absolvované bitvy ve Fed Cupu. "Hrály několikrát finále a tyhle fedcupové zápasy se dají k Turnaji mistryň svou intenzitou a atmosférou přirovnat," dodal.

Brněnská rodačka Šafářová by si dle Pálova soudu účast v Singapuru stoprocentně zasloužila. Její sezona je fantastická.

"To, co předvedla na Rolland Garros, bylo úžasné. Určitě na to má, už si prošla velkými zápasy. Strašně moc si přeju, aby neměla tu smůlu na zranění. Je taková křehčí," řekl Pála o tenistce, která už je jistou účastnicí Turnaje mistryň ve čtyřhře. "Na to nezapomínejme, to je také obrovský úspěch," uzavřel bývalý tenista.

V pořadí rozhodujícím o kvalifikaci do Singapuru je Kvitová čtvrtá a Šafářová šestá. Momentálně na ně ale zle dotírají Španělka Muguruzaová a Němka Kerberová, které jsou v čínském Wu-chanu pořád v akci. Plíšková je, jak již bylo řečeno, osmá, těsně před šampionkou US Open Italkou Pennettaovou. Živý žebříček se ale neustále vyvíjí.

Jistými postupujícími jsou po odstoupení Williamsové už jen Rumunka Simona Halepová a Ruska Maria Šarapovová, kterou však v posledních měsících trápí série zranění.

reklama