reklama

Českou vlajku na zakončení her ponese Moravec

Ondřej Moravec zažívá báječné dva týdny. Ondřej Moravec zažívá báječné dva týdny. autor: ČTK
Vlajkonošem české výpravy při nedělním slavnostním zakončení olympijských her v Soči bude trojnásobný medailista v biatlonu Ondřej Moravec.

Soči - Vlajkonošem české výpravy při nedělním slavnostním zakončení olympijských her v Soči bude trojnásobný medailista v biatlonu Ondřej Moravec.

Při zahájení nesla vlajku lyžařka Šárka Strachová, kterou vybrala Komise sportovců Českého olympijského výběru. Moravce nyní určil vlajkonošem šéf české mise v Soči Martin Doktor.

Pro Moravce je to pochopitelně čest

"Je to čest. Původně jsem neměl v plánu jet na zakončení, ale když mi tohle nabídli, neváhal jsem ani vteřinu. Řekl jsem, že určitě jedu. Už se mi to nikdy nemusí stát, nemohu si to nechat ujít. To bych byl normální hulvát," uvedl Moravec, který na Medals Plaza v Soči převzal třetí medaili za druhé místo ve smíšené štafetě.

Devětadvacetiletý rodák z Ústí nad Orlicí nebyl ani na slavnostním zahájení, s ohledem na náročný program biatlonistů šetřil síly. "Hrozně mě mrzí, že jsem nikdy nebyl na zahájení. S tím programem, který biatlon na olympiádě má, to ale nejde. Jsem potřetí na olympiádě, ale nebyl ani jednou. A chtěl bych, strašně moc," řekl.

Moravec je podle počtu cenných kovů nejúspěšnějším českým olympionikem v Soči a prvním mužem, který získal v samostatné české historii tři medaile na jedněch hrách.

Moravec se vyrovnal výkonu Sáblíkové z Vancouveru

Ve Vancouveru 2010 se to povedlo také rychlobruslařce Martině Sáblíkové, která v Soči přidala zlato a stříbro. Úspěšnější v celé historii byl z mužů s třemi medailemi na jedněch hrách už pouze atlet Emil Zátopek, který získal tři zlata v Helsinkách 1952.

Moravec vybojoval stříbrné medaile ve stíhacím závodu a ve smíšené štafetě, v závodu s hromadným startem byl třetí. Navíc má před sebou ještě sobotní mužský štafetový závod.

reklama