Český čtyřkajak vyhrál suverénně závod SP v Portugalsku

Aktualizováno 5. 6. 2016 14:58
Český čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba suverénně vyhrál závod Světového poháru v rychlostní kanoistice v portugalském Montemoru. Bronzoví olympijští medailisté z Londýna porazili na kilometrové trati o dvě vteřiny Australany, třetí byli Poláci.
Takhle se český čtyřkajak radoval na olympiádě v Londýně.

Montemor-o-Velho - Český čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba suverénně vyhrál závod Světového poháruv rychlostní kanoistice v portugalském Montemoru. Bronzoví olympijští medailisté z Londýna porazili na kilometrové trati o dvě vteřiny Australany, třetí byli Poláci.

Česká posádka se pro poslední mezinárodní test před hrami v Riu vrátila k tradičnímu složení, v němž získala nejen olympijský bronz, ale i kompletní sadu medailí z mistrovství světa.

Na předchozích podnicích Světového poháru byl elitní český čtyřkajak v pozměněné sestavě v Račicích i Duisburgu shodně pátý. Z kvarteta nyní vypadl Jakub Špicar.

Špicar startoval v Portugalsku v závodech na singlkajaku a v dnešním finále pětistovky obsadil páté místo. Jeho kolega Filip Šváb byl v závodu na 200 metrů šestý.

Závěrečné závody SP v rychlostní kanoistice v Montemor-o-Velho (Portugalsko):

Muži:

200 m:

K1: 1. Beaumont (Fr.) 34,216, ...6. Šváb (ČR) -1,152.

C1: 1. Silva (Portug.) 39,188.

500 m:

K1: 1. Tame (Austr.) 1:41,440, ...5. Špicar (ČR) -1,192.

C1: 1. Oldershaw (Kan.) 1:53,484.

1000 m:

K4: 1. ČR (Havel, Trefil, Dostál, Štěrba) 2:51,884, 2. Austrálie -2,096, 3. Polsko -3,016.

C2: 1. Kuleta, Grzybowski (Pol.) 3:35,896.