reklama

Český triumf. Beachvolejbalistky Kolocová s Kvapilovou vyhrály CEV Masters v Pelhřimově

Michala Kvapilová (vlevo) a Kristýna Hoidarová Kolocová Michala Kvapilová (vlevo) a Kristýna Hoidarová Kolocová autor: Milan Kammermayer
České reprezentantky zdolaly ve finále lotyšskou dvojici Graudinová, Kravčenoková 2:0 na sety.

Pelhřimov - Beachvolejbalistky Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou vyhrály v Pelhřimově evropský halový turnaj Masters. Podporu domácího prostředí využily i ve finále proti Lotyškám Tině Graudinové s Anastasijí Kravčenokovou, které porazily i díky sedmi esům 21:8 a 23:21.

České hráčky, nasazené jako trojky, dnes nejprve přehrály v semifinále 21:16 a 21:14 finský pár Taru Lahtiová, Anniina Parkkinenová. Výbornou formu pak prodaly i v boji o zlato a na evropské scéně zaznamenaly druhý nejlepší výsledek po loňském stříbru na mistrovství Evropy v lotyšské Jurmale.

"Chtěly jsme, aby naše výkonnost gradovala ve finále a to se povedlo. Za ten výsledek může i trenér. Vybral správnou taktiku, všechno nám vycházelo. Navíc jsme bránily opravdu dobře," uvedla Kvapilová na svazovém webu.

"Měly jsme takovou taktiku, že z těžších pozic jsme se snažily balony nerotovat, ale naopak je zatlačit plachtou. Je to sice náročné zahrát, ale pro soupeřky je to ještě těžší čapnout v poli," popsala Kolocová.

Kolocová s Kvapilovou zahájily turnaj v pelhřimovském areálu Beachwell porážkou ve skupině, dalších pět zápasů už vyhrály včetně čtvrtfinále nad jedničkami Markétou Nausch Slukovou s Barborou Hermannovou.

"První zápas jsme dostaly za vyučenou, že to nepůjde samo. Od té doby hrajeme v každém dalším zápase líp a líp," řekla Kvapilová před finálovým duelem, který ovládly díky výbornému servisu i obraně za 34 minut.

Mužskou soutěž vyhráli pátí nasazení Nizozemci Alexander Brouwer s Robertem Meeuwsenem. Mistři světa z roku 2013 porazili ve finálové bitvě polské turnajové jedničky Piotra Kantora a Bartosze Losiaka 24:22 a 22:20.

Turnaj evropského okruhu CEV Masters v plážovém volejbalu v Pelhřimově:

Ženy:

Finále: Hoidarová Kolocová, Kvapilová (3-ČR) - Graudinová, Kravčenoková (12-Lot.) 2:0 (8, 21),

o 3. místo: Lahtiová, Parkkinenová (4-Fin.) - Ittlingerová, Behrensová (8-Něm.) 2:0 (19, 17),

semifinále:

Kolocová, Kvapilová - Lahtiová, Parkkinenová 2:0 (16, 14).

Muži:

o 3. místo: Plavinš, Točs (7-Lot.) - Doppler, Horst (2-Rak.) 2:0 (14, 19),

Foto: Tak Kiki poprvé porazila Maki. A k tomu získaly s Kvapilovou český titul Foto: Tak Kiki poprvé porazila Maki. A k tomu získaly s Kvapilovou český titul Prohlédněte zde

reklama