reklama

Cesta byla zabezpečená, tvrdí organizátoři po tragédii, při níž zemřel český závodník

Mont Blanc Mont Blanc autor: Reuters
Český běžec, který se v noci na dnešek vážně zranil při závodě na nejvyšší alpské hoře Mont Blanc, zemřel. Uvedli to organizátoři závodu Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB).

Muž, jehož jméno nebylo zveřejněno, se zřítil při sestupu v průsmyku Pralognan na 62. kilometru trasy krátce po půlnoci. Přestože záchranáři zasáhli ihned po nehodě a do nemocnice byl sportovec dopraven vrtulníkem, na následky vážných poranění zemřel.

Neštěstí se odehrálo na 145 kilometrů dlouhé trase "TDS - Sur les Traces des Ducs de Savoie" (Po stopách savojských vévodů), která spojuje italské údolí Aosty s francouzským departmentem Horní Savojsko. Jde o jeden z paralelních závodů ultramaratonu UTMB. Běžci na trase musí překonat převýšení 9100 metrů.

"Organizátoři závodu UTMB Mont Blanc obdrželi 25. srpna v 00:25 zprávu o běžci na trase TDS, který se stal obětí pádu v průsmyku Pralognan. Tato sekce byla na trase TDS již mnohokrát. Cesta byla zabezpečená a na místě byl záchranný tým. Běžec svým zraněním podlehl navzdory lékařské péči, která mu byla ihned poskytnuta," stojí v oficiálním prohlášení.

Podle agentury AFP bylo zesnulému muži 35 let. Úřady začaly vyšetřovat příčinu smrtelné nehody. O neštěstí informovali organizátoři české úřady a rodinu běžce.

Závod byl po tragickém pádu přerušen. Organizátoři sdělili asi 1200 účastníkům, aby se otočili a vrátili do vesnice Bourg Saint-Maurice.

Běžecký server carrerasdemontana.com na twitteru sdílel fotky dlouhých front, které se po výzvě k evakuaci na trase vytvořily.

Závod pokračuje pro 293 závodníků, kteří již mají průsmyk za sebou. Další soutěže, které mají začít v následujících dnech, by měly pokračovat i přes neštěstí.

Povinné vybavení šance na přežití příliš nezvyšuje, říká běžkyně po tragédii v Číně Povinné vybavení šance na přežití příliš nezvyšuje, říká běžkyně po tragédii v Číně Čtěte zde
reklama