Češky zaplavaly světový rekord, Baumrtová je v dalším finále

15. 12. 2013 12:30
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Eduard Erben

Herning - Štafeta českých žen zaplavala na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v rozplavbě polohového závodu na 4x50 metrů světový rekord, který vzápětí překonaly Dánky.

Simona Baumrtová, Petra Chocová, Lucie Svěcená a Aneta Pechancová dosáhly času 1:47,48 minuty.

Ve druhé rozplavbě však dánské plavkyně zvítězily za 1:45,92, takže české kvarteto postoupilo do finále z druhé příčky. České závodnice obhajují na evropském šampionátu stříbrné medaile.

Baumrtová může získat čtvrtou medaili

Ještě před štafetou Baumrtová absolvovala rozplavby závodu na 200 znak, v nichž obsadila čtvrté místo a odpoledne bude útočit v Herningu na svou čtvrtou medaili.

V sobotu vyhrála znakařskou padesátku, předtím byla druhá na stovce a přispěla k třetímu místu smíšené polohové štafety na 4x50 m.

Finále poplave také Barbora Závadová, která byla v rozplavbách polohového závodu na 400 metrů devátá. V předchozích individuálních startech v Herningu jí postup mezi nejlepší unikl.