Čeští futsalisté na úvod MS porazili Panamu 5:1, Seidler dal hattrick

13. 9. 2021 19:05

Čeští futsaloví reprezentanti vstoupili do mistrovství světa v Litvě výhrou 5:1 nad Panamou. Hattrickem se v Klajpedě blýsknul Michal Seidler, který zaznamenal tři góly během pěti minut prvního poločasu.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna ve svém druhém utkání skupiny D ve čtvrtek vyzvou favorizovanou Brazílii, s pěti tituly nejúspěšnější zemi světových šampionátů. Úvodní část turnaje zakončí Češi v neděli proti Vietnamu.

Český tým už ve druhé minutě poslal do vedení Záruba. Po několika panamských šancích si vzal hlavní slovo Seidler a mezi 5. a 10. minutou nastřílel tři góly. Favorité v druhé části úvodní půle ubrali a několikrát musel zasahovat brankář Vahala.

Ve 30. minutě přidal pátou českou trefu kapitán Rešetár. Regulérnost gólu rozhodčí potvrdili až po kontrole u videa, které je novinkou letošního MS. Těsně před koncem Panama snížila, když střelu Goodridge tečoval Slováček do vlastní branky a překonal tak střídajícího gólmana Gerčáka.

Do osmifinále projdou dvě nejlepší mužstva z šesti skupin a čtyři nejlepší celky na třetích místech. Čeští futsalisté na světovém šampionátu startují počtvrté, nejlepším výsledkem Neumannova výběru je osmé místo z roku 2004.