Čeští hokejbalisté mají zlato! Titul trefil Petr Novák

Ivo Pospíšil, ip
20. 6. 2009 19:13
Český kapitán rozhodl v prodloužení o výhře 4:3

Plzeň - Hokejbalisté České republiky vybojovali podruhé v historii titul světových šampionů. Výběr Leoše Raka zvítězil v sobotním finálovém utkání nad Indií 4:3 v prodloužení a využil tak naplno výhody domácího prostředí.

Rozhodující branku si připsal v osmačtyřicáté minutě kapitán Petr Novák, který tvrdou ranou potrestal chybnou rozehrávku obránce soupeře.

Byli to však Indové, kteří v úvodu více ze hry. Už po pěti minutách hry rozjásal hlouček jejich fanoušků Smiter Kaila.

Domácí výběr sice rázem srovnal zásluhou Dědiče, ale pár vteřin před koncem první třetiny vrátil soupeři zpět vedení dalekonosnou střelou opět Smiter Kaila.

Češi se ve druhé části vrhli za vyrovnáním a dočkali se ve třiadvacáté minutě. Ondřej Kejř se prodral až do útočného pásma a nadvakrát překonal brankáře Hundaie - 2:2.

Ještě veseleji bylo v ochozech na začátku třetí části, kdy se přesnou ranou prezentoval Hodovník a dostal Čechy poprvé v zápase do vedení. To mohl zvýšit ještě Tyburec, ale jeho rána v síti neskončila.

A tak přišel tři minuty před koncem trest. Domácí obrana nechala v důležitou chvíli až přiliš prostoru Shamu Kailovi, a ten lehce tečoval míč mezi Šindelářovy betony.

Zpalněná plzeňská hala tak viděla prodloužení a to přineslo rozhodnutí v osmačtyřicáté minutě. Špatné vyhození jednoho z indických obránců zachytil kapitán Petr Novák a nekompromisní ranou do růžku Hundaiovy branky rozpoutal vlnu nadšení.

Výsledek:

Česká republika - Indie 4:3 pp (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky:
5. Dědič (Oliverius), 23. Kejř (M. Výborný), 33. Hodovník (Oliverius), 48. Novák - 5. Sm. Kaila (Kalkat, Sh. Kaila), 15. Sm. Kaila (Chowsen), 42. Sh, Kaila (Kalkat, Brar). Diváci: 6328. Rozhodčí: Mintz (Kan.), Saraperra (Ita.). Vyloučení: 5:5.