Čeští hokejbalisté rozdrtili na MS v Pardubicích Itálii 12:0

Aktualizováno 2. 6. 2017 23:14
Čeští hokejbalisté vyhráli i druhý zápas na MS v Pardubicích, Itálii deklasovali 12:0. V sobotu narazí na USA.
Radost českých hokejbalistů na domácím MS po výhře nad Švýcarskem.
Radost českých hokejbalistů na domácím MS po výhře nad Švýcarskem. | Foto: ČTK

Pardubice - Čeští hokejbalisté zvládli roli favoritů i ve druhém vystoupení na mistrovství světa v Pardubicích a vyhráli nad Itálií vysoko 12:0. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se zaskvěl útočník Tomáš Fejfar, hattrick zaznamenal také Radim Štěpáník. Další duel čeká tým trenéra Drahomíra Kadlece v sobotu od 16:30 proti Spojeným státům americkým.

Po čtvrteční úvodní výhře nad Švýcarskem 6:0 si domácí výběr před 2835 diváky v Tipsport areně opět s chutí zastřílel. V úvodu sice mohl otevřít skóre Fiore, ale minul Šimarovu branku. První gól dal v páté minutě Benedikt, který napřáhl až od červené čáry a přes stínícího Štěpáníka překonal brankáře Campisana.

"Vstup do utkání se nám nepovedl. Ze začátku nás hodně podržel Honza Šimara. Byli jsme málo důrazní, ale po čtyřech minutách se to otočilo. Vlétli jsme do zápasu důrazněji, zlepšili jsme pohyb, zjednodušili hru, tlačili se více do brány a dávali góly. Pak už se nám hrálo podstatně líp," řekl asistent trenéra české reprezentace Tomáš Friml oficiálnímu webu MS.

Fejfarův gól nohou vzápětí sice neplatil, ale ve 14. minutě zvýšil v přesilové hře Štěpáník a ve druhém dějství přidal český tým další čtyři branky. Štěpáník ještě v úniku neuspěl, ale Fejfar už ano. Pak se v početní výhodě prosadil Březina a vzápětí opět skóroval Štěpáník. Před druhou pauzou se zapsal podruhé v utkání mezi střelce i Březina.

Hned po 54 vteřinách třetí patnáctiminutovky se prosadil z dorážky Bacovský a za pouhých devět sekund zvýšil po úniku Soukup. 'Desítku' dovršil díky trefám v 33. a 36. minutě Fejfar, který si tak připsal hattrick. Výsledek ještě vylepšili opět Bacovský a 28 vteřin před koncem Štěpáník, který se zapsal mezi střelce v utkání potřetí a celkově na turnaji popáté.

"Jdeme zápas od zápasu, chceme vyhrávat a předvádět kvalitní hokejbal, aby chodili lidi. Toužíme zpopularizovat náš sport a ukázat divákům v televizi, že je v České republice i něco jiného než hokej," podotkl útočník Ondřej Březina.

"Jsou tu kluci, kteří bojují a dají pravou ruku za vítězství. Když do tohoto obrovského svatostánku přijde deset tisíc lidí na hokejisty, kteří hrají baráž, tak lidi snad rádi dojdou fandit i nám," dodal Březina.

Mistrovství světa v hokejbalu v Pardubicích:

Muži:

Skupina A2:

ČR - Itálie 12:0 (2:0, 4:0, 6:0)

Branky: 14., 30. a 45. Štěpáník, 21., 33. a 36. Fejfar, 25. a 30. Březina, 31. a 43. Bacovský, 5. Benedikt, 32. Soukup. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 2835.

Skupina A1:

Indie - Řecko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), Finsko - Slovensko 1:3 (0:2, 1:1, 0:0).

1. Slovensko 2 2 0 0 0 6:2 6
2. Indie 2 1 0 0 1 4:3 3
3. Kanada 1 0 1 0 0 4:3 2
4. Řecko 2 0 0 1 1 3:7 1
5. Finsko 1 0 0 0 1 1:3 0

Skupina B1:

Velká Británie - Libanon 2:1 (0:1, 2:0, 0:0), Bermudy - Francie 4:3 po sam. stříleních (2:2, 1:0, 0:1).