Čeští inline hokejisté slaví titul na MS organizace FIRS

22. 6. 2015 6:46
Čeští inline hokejisté porazili ve finále mistrovství světa organizace FIRS v argentinském Rosariu Francii 2:1 v prodloužení a počtvrté v historii slaví titul.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Drštička

Rosario - Čeští inline hokejisté porazili ve finále mistrovství světa organizace FIRS v argentinském Rosariu Francii 2:1 v prodloužení a počtvrté v historii slaví titul. Vítěznou branku vstřelil v čase 43:42 v přesilové hře obránce Patrik Šebek, který dvěma góly zařídil i semifinálovou výhru nad Lotyšskem 3:1.

Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka dovršili v Rosariu zlatý hattrick českého inline hokeje, protože minulý týden vyhráli světový šampionát junioři a ženy. V mužské kategorii navázali na triumfy z let 2007, 2011 a 2013 a na jednadvacátém světovém šampionátu získali už sedmnáctou medaili.

Bezbrankový stav prolomili až po 31 minutách hry Francouzi. Karl Gabilett vybruslil z rohu a překonal Daniela Brabce. Za 140 vteřin vyrovnal Jakub Cik, který překonal Jeroma Salleye blafákem do bekhendu. Ve 43. minutě šel pykat na trestnou lavici Jeremy Lapresa a Patrik Šebek zakončil vítěznou trefou kombinaci Michala Šima a Marka Loskota.