Čeští lakrosisté smetli na MS i Koreu

ČTK
17. 7. 2006 15:13
London- Mužská lakrosová reprezentace si v neděli připsala druhé hladké vítězství na mistrovství světa v Kanadě.

Po výhře 23:4 nad Novým Zélandem tentokrát Češi zdolali Korejskou republiku 20:2, třebaže po dvou minutách duelu už prohrávali 0:2. Dnes se Češi utkají s Německem, výsledek zápasu bude podle manažera týmu Ondřeje Miky zřejmě klíčový v boji o vítězství ve skupině.

Po nervózním úvodu plném chyb vyrovnal český tým až ve 13. minutě, když v rychlém sledu skórovali Emil Moravec a Jakub Nováček.

Druhou čtvrtinu už český tým vyhrál 8:0 a i v dalším průběhu soupeř nedostal šanci navázat na překvapivý úvod. Nejlepšími střelci zápasu byli Brian Hubschmann a Moravec se čtyřmi góly.

V elitní Modré skupině se odehrál šlágr mezi americkými mistry světa a domácí Kanadou, kterou ve prospěch Američanů rozhodl tři vteřiny před koncem zápasu Jay Jalbert gólem na 13:12.

Žlutá skupina: ČR - Korejská republika 20:2 (2:2, 8:0, 6:0, 4:0), Německo - Nizozemsko 15:9.

Modrá skupina: USA - Kanada 13:12, Irokézové - Japonsko 13:11, Austrálie - Anglie 16:3.