Čeští ragbisté prohráli exhibici s evropským výběrem Novozélanďanů

25. 6. 2016 17:40
Čeští ragbisté prohráli exhibiční duel proti novozélandskému výběru 13:36. Stejný výběr hrál proti českému národnímu týmu už vloni, kdy zvítězil o čtyři body 36:32.
Nechyběla ani pověstná Haka
Nechyběla ani pověstná Haka | Foto: ČTK

Praha - Česká ragbyová reprezentace prohrála exhibiční duel s novozélandským výběrem Ambassadors XV 13:36. V parném počasí na hřišti Tatry Smíchov domácí tým vedl 10:3, ale ve druhém poločase soupeř potvrdil roli favorita.

Kádr New Zealand Ambassadors XV je složený z hráčů z Nového Zélandu, kteří působí v Evropě, a to na amatérské, poloprofesionální i profesionální úrovni. Stejný výběr hrál proti českému národnímu týmu už vloni, kdy zvítězil o čtyři body 36:32.

Hosté tentokrát začali opatrně a už v 18. minutě prohrávali 3:10, ale ještě do poločasu stačili vyrovnat. Češi se ještě ujali vedení 13:10, pak už dominoval soupeř.

"Utkání se silným soupeřem na konci sezony jsem uvítal a pro české ragbisty bylo moc důležité, neboť za dva měsíce startuje další ročník mistrovství Evropy," řekl magazínu České ragby.cz trenér Tomasz Putra. "Tam chceme hrát s mladšími hráči. Ti se nyní předvedli a bylo dobře, že to bylo proti tak silnému soupeři," dodal.