reklama

Čeští sdruženáři vzdali sprint dvojic po nepovedeném skoku

Fabian Riessle (vpravo) a Johannes Rydzek slaví triumf v závodě dvojic v rámci SP sdruženářů v Lahti.. Fabian Riessle (vpravo) a Johannes Rydzek slaví triumf v závodě dvojic v rámci SP sdruženářů v Lahti.. autor: Reuters
Čeští sdruženáři Petr Kutal a Miroslav Dvořák nenastoupili do běhu v rámci závodu Světového poháru ve sprintu dvojic. Vyhráli Němci Johannes Rydzek a Fabian Riessle.

Lahti  - Němečtí sdruženáři Johannes Rydzek a Fabian Riessle vyhráli v Lahti závod Světového poháru ve sprintu dvojic. Jejich vyrovnaný běžecký souboj s norskou dvojicí Jan Schmid, Jarl Magnus Riiber ukončilo v posledním okruhu štafety zranění smolaře víkendu Riibera při pádu. Čeští reprezentanti Petr Kutal a Miroslav Dvořák do běhu nenastoupili.

Po skokanské části vedli Schmid s Riiberem, kteří předvedli pokusy 128 a 124 metrů dlouhé, před Rydzekem a Riesslem a do běžecké části vyrazili s náskokem 57 sekund. Vedení drželi až do poslední osmé předávky štafety na 2x7,5 km, kdy se do čela dostal Riessle a osmnáctiletý Riiber ho marně stíhal.

Talentovaný mladík, který byl v pátek diskvalifikován z prvního místa individuálního závodu kvůli zkrácení trati těsně před cílem, si při pádu poranil levý loket a musel odstoupit. Na druhé místo se tak dostal první rakouský tým Bernhard Gruber, Lukas Klapfer, pro třetí místo si dospurtovali další Rakušané Franz-Josef Rehrl a Philipp Orter.

České dvojici Kutal, Dvořák se na můstku příliš nedařilo. Po skocích 90 metrů v podání Kutala a 106,5 Dvořáka patřilo reprezentantům 16. místo se ztrátou téměř čtyř minut za vedoucími Nory a rozhodli se proto šetřit síly.

Závod SP v severské kombinaci - sprint dvojic:

1. Rydzek, Riessle (Něm.) 33:54,9, 2. Klapfer, Gruber -18,0, 3. Rehrl, Orter (všichni Rak.) -1:40,8, 4. Edelmann, Faisst (Něm.) -1:40,9, 5. Graabak, Klementsen (Nor.) -1:41,4, 6. Braud, Laheurte (Fr.) -1:41,6, ...Kutal, Dvořák (ČR) nenastoupili do běžecké části.

reklama