reklama

Čeští skokané měli v Harrachově na dosah třetí místo

Jakub Janda Jakub Janda autor: Reuters
V závodu družstev nakonec skončili šestí, vyhráli Norové

Praha - Čeští skokané na lyžích skončili v závodu družstev v Harrachově na šesté místě.

Tým, který musel postrádat zraněného Romana Koudelku, ve složení Jakub Janda, David Cikl, Jan Matura a Lukáš Hlava dokonce dlouho bojoval o třetí místo. Nakonec však vyrovnanou bitvu o podium vyhráli Slovinci. Češi za nimi zaostali o 14,6 bodu.

Z vítězství se radují Norové, kteří trochu překvapivě prolomili rakouskou nadvládu z posledních let.

Čtěte také:
Koudelka propuštěn domů, v Harrachově ale skákat nebude
V Harrachově se blýskl Hlava, vyhrál Schlierenzauer

Češi byli po úvodním kole na skvělém čtvrtém místě, když se dařilo především Hlavovi. Vyrovnané pořadí a stále se měnící podmínky daly tušit dramatické rozuzlení, v němž se však domácí ekipě dostat mezi tři nejlepší nakonec nepodařilo.

"Je to zdánlivě obyčejné šesté místo, ale bez lídra, takže spokojenost," zhodnotil závod kouč David Jiroutek, kterého přece jen trochu mrzelo, že jeho svěřenci neskončili lépe. "Matura odskákal sto procent, Jandys se zlepšil po práci s psychologem, Hlava super, takže s Koudym by se dalo bojovat o vysněné stupně vítězů."

Světový pohár ve skocích na lyžích v Harrachově - soutěž družstev:
1. Norsko (Hilde, Romören, Sklett, Bardal) 993,7 b., 2. Rakousko (Morgenstern, Zauner, Kofler, Schlierenzauer) 956,0, 3. Slovinsko (Damjan, Sinkovec, Prevc, Kranjec) 888,6, 4. Německo 881,5, 5. Polsko 876,3, 6. ČR (Janda, Cikl, Matura, Hlava) 874,0, 7. Japonsko 842,2, 8. Rusko 835,8.

reklama