Čeští skokani skončili v závodu družstev předposlední, "mamuta" si podmanili Norové

19. 3. 2016 12:12
Roman Koudelka
Roman Koudelka | Foto: Reuters

Planica (Slovinsko) - Čeští skokani na lyžích obsadili v závěrečném závodu družstev v sezoně Světového poháru na mamutím můstku v Planici sedmé místo z osmi účastníků. Suverénně zvítězili mistři světa v letech Norové.

Češi skákali v sestavě Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava a Jan Matura. Získali 1384,3 bodu a s velkým náskokem za sebou nechali pouze kvarteto Spojených států. Zaostali o téměř 90 bodů za Polskem a nenavázali na šesté místo z lednového MS na Kulmu.

Bojovalo se hlavně o stříbro

Zatímco světoví šampioni Norové vyhráli jasně s náskokem 58 bodů, nesmírně dramatický byl boj o druhé místo. K radosti domácích fanoušků ho vybojovali Slovinci o pouhou desetinu bodu před Rakouskem.

Na druhé místo posunul Slovince v posledním kole suverén této sezony Peter Prevc, jenž předvedl nejdelší let dne 246 metrů. Rakušanům pak nestačilo ani výborných 233,5 metru Michaela Hayböcka.

Světový pohár zakončí v neděli na Letalnici závod jednotlivců.