reklama

Čeští střelci zopakovali olympijskou pohádku. Kostelecký oplatil porážku Liptákovi

David Kostelecký a Jiří Lipták. David Kostelecký a Jiří Lipták. autor: ČTK
Čeští střelci na trap obsadili na Prezidentském poháru v Larnace stejně jako na olympijských hrách první dvě místa. Na Kypru dnes oplatil David Kostelecký tokijskou porážku reprezentačnímu kolegovi Jiřímu Liptákovi a v soutěži pro nejlepších 12 brokových střelců sezony triumfoval.

Oba Češi zvládli v pátek v Larnace nástrahy kvalifikace a semifinále a postoupili do dnešního čtyřčlenného finále. V něm po 15 sériích odpadl Rus Gennadij Mamkin, a když se svěřenci reprezentačního trenéra Petra Hrdličky po dalších 20 terčích "zbavili" stejně jako v Tokiu Brita Matthewa Cowarda-Holleyho, bylo jasné, že si to stejně jako před čtvrt rokem pod pěti kruhy rozdají o zlato. Souboj vyhrál olympijský šampion z Pekingu 2008 Kostelecký 31:29 a tentokrát on přijímal gratulaci od Liptáka.

Šestačtyřicetiletý Kostelecký dosáhl v Larnace na dva triumfy, ještě před soutěží jednotlivců vyhrál s o polovinu let mladší Američankou Madelynn Bernauovou smíšené dvojice. Ve finále porazili 6:2 egyptsko-italskou dvojici Abdal Azíz Mahalba, Silvana Stancová. Favorizovaný česko-slovenský tým vítězů z Tokia Lipták, Zuzana Rehák Štefečeková nepostoupil z kvalifikace a byl klasifikován na osmém místě.

Českým střelcům na skeet se v Larnace nedařilo, Jakub Tomeček a Barbora Šumová skočili v individuálních soutěžích i v mixech v kvalifikaci.

reklama