Čeští veslaři mají ze Světového poháru v Bělehradě tři medaile

7. 5. 2017 14:09
České posádky získaly na Světovém poháru veslařů v Bělehradě tři medaile. Dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil dojel druhý. Dvojka bez kormidelníka Lukáš Podrazil, Jakub Helešic a dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová byly třetí. Čtyřnásobný mistr světa skifař Ondřej Synek i řada dalších závodníků ze světové špičky úvodní podnik Světového poháru vynechali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Závod Světového poháru ve veslování v Bělehradu:

Muži:

Skif: 1. Stahlberg (Švýc.) 6:53,23.

Skif leh. vah: 1. Galambos (Maď.) 07:06,27, …finále B: 2. Cincibuch (ČR).

Dvojka bez korm.: 1. Dawson, Rossiter (Brit.) 7:00,25, …3. Podrazil, Helešic (ČR) 7:05,57.

Dvojskif: 1. Griskonis, Ritter (Lit.) 6:18,16.

Dvojskif leh. vah: 1. Chambers, Fletcher (Brit.) 6:25,67, 2. Šimánek, Vraštil (ČR) 6:26,27.

Čtyřka bez korm.: 1. Británie 6:09,98, …finále B: 3. ČR 1 (Altman, Potůček, Paroulek, Makovička), 4. ČR 2 (Hájek, J. Vetešník, Kopáč, Viktora).

Párová čtyřka: 1. Litva 5:55,73.

Osma: 1. Nizozemsko 5:30,98.