Čeští volejbalisté na ME porazili 3:1 Dánsko a mají první výhru

1. 9. 2023 19:29

Čeští volejbalisté na mistrovství Evropy porazili Dánsko 3:1 na sety a získali první výhru ve skupině C. Nejproduktivnějším českým hráčem byl univerzál Marek Šotola, který nasbíral 24 bodů. Na druhé straně získal ještě o dva body více Rasmus Breuning Nielsen.

První set se odehrával v české režii, svěřenci Jiřího Nováka ho získali v poměru 25:15. Pak ale Dánově zlepšili obranu, začal jim vycházet riskantní servis a vrátili se do hry. Druhou sadu vyhráli 25:23 a měli tři setboly i v koncovce třetí sady. Ani jeden však nevyužili a Česko nakonec tento set vyhrálo 29:27. Čtvrtý set pak český tým získal 25:22, když druhý mečbol proměnil dalším přesným útokem Šotola.

Po čtvrteční prohře s favorizovaným Polskem splnili Češi roli favorita a udělali důležitý krok k postupu ze skupiny. Další zápas je čeká v sobotu proti Nizozemsku.