Čeští volejbalisté porazili na úvod ME Portugalce 3:2

10. 9. 2011 20:30
Portugalsko - Česko 2:3 (20, -20, -21, 16, 13).
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Čeští volejbalisté vstoupili do domácího mistrovství Evropy vítězstvím, když v karlovarské KV Areně porazili v dramatckém zápase skupiny B Portugalsko 3:2 na sety.

Češi sice vstoupili do zápasu snadnou výhrou v prvním setu, v tom druhém však nezachytili začátek, a Portugalci díky tomu srovnali. A když Portugalci vyhráli v koncovce i třetí set, začalo to vypadat se svěřenci trenéra Jana Svobody špatně.

Díky lépe zvládnutému závěru však srovnali stav na 2:2 na sety a o vítězi musel rozhodnout tie-break. Češi si v něm od úvodu drželi mírné vedení, Portugalci však dokázali srovnat na 12:12 a poté i 13:13.

Za stavu 14:13 pro český tým však Portugalci poslali míč jen do autu, a Češi se mohli začít radovat.

Volejbalisté před domácím ME: Snad nás nakopne publikum

První zápas skupiny B naopak tolik vzruch nepřinesl. Největší favorit turnaje, vítěz letošního ročníku Světové ligy Rusové, porazil Estonsko 3:0 na sety.

O velké překvapení se hned v prvním dnu mistrovství Evropy ve volejbale postarali Slováci. V pražské O2 Areně zvítězili ve skupině D nad obhájci bronzu Bulharskem 3:2 na sety.

Ve stejné skupině naopak nezaváhali obhájci titulu Poláci, jejichž fanoušci zaplnili téměř celé hlediště. Německé reprezentanty porazili 3:1 na sety.

Skupina B (Karlovy Vary):

Česko - Portugalsko 3:2 (20, -20, -21, 16, 13)
Rozhodčí:
Jovanovič (Srb.), Sobrero (It.). Čas: 125 min. Diváci: 5200.
Česko: Popelka 3 body, P. Konečný 11, Ticháček 1, Pláteník 24, Veselý 9, Štokr 14, libero Kryštof - Mach, D. Konečný 4, Hudeček 4, Zapletal.
Portugalsko: Jose 9, Violas 1, Cruz 12, Malveiro 8, Lucas Gaspar 20, Lopes 4, libero Teixeira - Fidalgo 1, Silva 3, Sequeira 5.

Rusko - Estonsko 3:0 (17, 19, 17).

Skupina A (Vídeň):

Slovinsko - Rakousko 3:0 (20, 21, 20), Srbsko - Turecko 3:0 (16, 18, 20).

Skupina C (Innsbruck):

Francie - Finsko 3:1 (14, -17, 29, 26), Itálie - Belgie 3:1 (-22, 18, 27, 15).

Skupina D (Praha):

Slovensko - Bulharsko 3:2 (24, 25, -24, -19, 15), Polsko - Německo 3:1 (19, 20, -22, 22).