Čeští volejbalisté v přípravě opět neuhráli ani set

29. 12. 2013 20:06
Čeští volejbalisté prohráli v přípravě na lednovou kvalifikaci mistrovství světa i druhý zápas se Slovenskem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Poprad/Istanbul - Čeští volejbalisté prohráli v přípravě na lednovou kvalifikaci mistrovství světa i druhý zápas se Slovenskem. V sobotu v Popradu podlehli svěřenci kouče Zdeňka Šmejkala domácímu mužstvu 0:3, set se jim nepodařilo získat ani v dnešní odvetě. Ani ženská reprezentace nebyla úspěšnější, v Turecku prohrála rovněž 0:3.

Mužský výběr se přitom na Slovensku dokázal v každé sadě dostat do vedení, v třetím dějství si dokonce vypracoval až pětibodový náskok. V koncovkách však byl přesnější soupeř, který zvítězil 25:21, 25:21 a 25:22. Poté se ještě stejně jako v sobotu hrál neoficiální čtvrtý set, který naopak znovu vyhráli Češi (25:22).

Šmejkal, pro nějž byl sobotní zápas premiérou na postu hlavního kouče české reprezentace, nemá k dispozici nejsilnější kádr. Několik hráčů se mu ze zdravotních či osobních důvodů omluvilo. "Podali jsme dnes mnohem lepší výkon než včera a je vidět, že souhra je den ode dne lepší. Týmu pomohli střídající hráči," uvedl trenér v tiskové zprávě svazu.

Češi odehrají kvalifikační turnaj o MS od pátku do neděle v Opavě. Jejich soupeři budou Nizozemsko, Kypr a Bulharsko.

Ženskou reprezentaci čeká v témže termínu kvalifikační skupina ve Varně. V prvním přípravném utkání v Istanbulu prohrály volejbalistky s Tureckem 21:25, 23:25, 16:25 a neuspěly ani ve dvou dodatečných setech. Odveta se hraje v pondělí.