Cetkovská na French Open končí, vypadla po třísetové bitvě

31. 5. 2013 22:30
Cesta Petry Cetkovské v ženské dvouhře na French Open končí ve 3. kole.
Petra Cetkovská své maximum na French Open, kterým je postup do osmifinále, vyrovnat nedokázala.

Paříž - Cesta Petry Cetkovské v ženské dvouhře na French Open končí ve 3. kole.

Osmadvacetiletá česká tenistka nestačila v poměru 1:6, 6:2 a 2:6 na patnáctou nasazenou Italku Robertu Vinciovou, která se v osmifinále utká s turnajovou jedničkou Serenou Williamsovou z USA.

"Dalo se udělat víc. V rozhodujících momentech jsem hrála hloupěji," uvedla Cetkovská po zápase na tiskové konferenci.

"Na druhý turnaj po návratu jsem velice spokojená. Samozřejmě jsem trošku smutná, protože dneska to nebylo beznadějné, ale i tak to byl ode mě dobrý zápas. Snad se vrátím zpátky i v žebříčku co nejdřív," dodal.

Z Čechů tak zůstává ve dvouhře už jen Petra Kvitová, která se utká ve 3. kole v sobotu s Američankou Jamie Hamptonovou.

Cetkovská nezachytila úvod 3. setu

Start do utkání se české tenistce vůbec nepovedl a brzy prohrávala 0:2. Ztracené podání si sice vzala zpět, ale brejk nepotvrdila a Vinciová opět odskočila. Italka už pak v setu Češce nic nedovolila.

V druhé sadě se role otočily a tempo udávala Cetkovská. Vedla už dokonce 5:0. Poté si ale nechala vzít servis a nechala soupeřku snížit na 5:2. Set si ale vzít nenechala.

Rozhodující set opět kopíroval ten úvodní. Italka brzy totiž vedla 2:0. Klíčový okamžik přišel za stavu 2:3 z českého pohledu, kdy Cetkovská neproměnila brejkboly, Vinciová naopak znovu odskočila a dovedla zápas do vítězného konce.