reklama

Cetkovská, Birnerová a Strýcová si zahrají na Wimbledonu

Petra Cetkovská. Petra Cetkovská. autor: Reuters
Česká tenistka Petra Cetkovská si zahraje na slavném Wimbledonu poté, co prošla tříkolovou kvalifikací.

Londýn - Petra Cetkovská, Barbora Záhlavová-Strýcová a Eva Birnerová rozšířily řady českých tenistek, které si zahrají na letošním Wimbledonu.

O svém postupu mezi 128 hráček, které nastoupí do prvního kola třetího grandslamu sezony, rozhodly všechny tři české hráčky ve čtvrtek, kdy prošly i třetím kolem kvalifikace.

Cetkovská chce navázat na rok 2011

Cetkovská ve finále kvalifikace po Olivii Rogowské a Poloně Hercogové dnes deklasovala Američanku Grace Minovou, jíž za celý zápas povolila jen dvě hry.

Někdejší světová 25ka se vrací na kurty po dlouhém zranění, které ji vyřadilo ze hry, a jak vidno, má formu.

Ostatně na Wimbledonu se Cetkovské vždy dařilo, v roce 2011 zde dokonce dokráčela až do čtvrtého kola, což je její největší úspěch na grandslamu.

Strýcová se vrací po dopingu

O návrat do širší tenisové špičky usiluje také Barbora Záhlavová-Strýcová, která zase půl roku nesměla hrát kvůli prokázanému dopingu.

Sedmadvacetiletá rodačka z Plzně si dnes poradila rovněž s americkou soupeřkou, Vaniou Kingovou, kterou přehrála poměrem 6:2, 6:4.

Jako poslední si postup zajistila Eva Birnerová, která i přes několik dešťových přeháněk ovládla československý československý duel s Annou Schmiedlovou 6:4 a 7:5.

Birnerová si na Wimbledonu zahraje znovu po šesti letech. Jejím největším úspěchem v All England Clubu je druhé kolo z roku 2006.

Kvalifikace tenisového grandslamového Wimbledonu:

Ženy - 3. kolo:

Záhlavová-Strýcová (17-ČR) - Kingová (10-USA) 6:2, 6:4,  Birnerová (ČR) - Schmiedlová (16-SR) 6:4, 7:5, Cetkovská (ČR) - Minová (USA) 6:0, 6:2.

reklama