reklama

Chcete na olympiádu do Ria? S cestovkou za 70 000

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Cestovní kanceláře SLAN tour a IBTravel začnou ve čtvrtek prodávat zájezdy a vstupenky na olympijské hry, které se příští rok uskuteční v Riu de Janeiro.

Praha - Cestovní kanceláře SLAN tour a IBTravel začnou ve čtvrtek prodávat zájezdy a vstupenky na olympijské hry, které se příští rok uskuteční v Riu de Janeiro. V září se k nim přidá i Čedok. Ceny zájezdů včetně vstupenek na sportovní akce se budou pohybovat mezi 70.000 a 90.000 korun. Za vyšší ceny podle cestovních kanceláří může to, že hotely v Riu na dobu olympiády zvedly ceny.

Vstupenek pro české fanoušky by celkem mělo být asi 9000, podobně jako na hrách v roce 2008 v Pekingu. "Distributory budou kanceláře Čedok, IBTravel a SLAN tour. Jen u těchto oficiálních prodejců si budou moci čeští zájemci pořizovat vstupenky," uvedla manažerka Českého olympijského výboru Blanka Konečná.

V omezeném množství bude možné u těchto cestovních kanceláří zakoupit vstupenky i samostatně, tedy bez letenek a ubytování. "Evidujeme už nyní velký zájem firem i fanoušků," řekl mluvčí ČOV Alexandr Kliment.

Největší zájem cestovní kanceláře očekávají z řad českých fanoušků o zájezdy na atletiku, tenis, veslování nebo plážový volejbal. "Zájem Čechů o světové sportovní události roste, a proto očekáváme, že prodáme nejméně tisíc zájezdů," řekl dnes ČTK mluvčí Čedoku Hynek Špinar.

Podle Ladislava Pešky z cestovní kanceláře SLAN tour bude většina zájezdů na pět až šest dnů. Ceny zájezdů začínají na 76.000 korun. "V základní ceně zájezdů jsou zpravidla již zahrnuty vstupenky na dvě nejatraktivnější sportovní soutěže z pohledu českého fanouška," dodal Peška.

Ceny ubytování v hotelech během termínu olympiády, tedy od 5. do 21. srpna 2016, podle majitele CK IBTravel Filipa Dohnálka stouply oproti obvyklé úrovni až desetkrát. "Ceny (ubytování) jsou asi nejvyšší, co jsme na nějaké olympiádě zažili," poznamenal Dohnálek. IBTravel pořádá během olympiády tři turnusy, v každém má být až 40 lidí. Ceny pobytů začínají na 80.000 korun.

reklama