reklama

Chisora se chtěl prát s Kličkem. Na dovolené na Ibize

autor: Reuters
Britský rebel Dereck Chisora si nedá pokoj ani na dovolené.

Ibiza – Opět stanuli tváří v tvář. Ukrajinský obr Vladimir Kličko se po osmnácti měsících potkal s britským výrostkem Dereckem Chisorou o uplynulém víkendu na jedné z diskoték známého středozemního ráje tanečních radovánek, na Ibize. A znovu se to neobešlo jen tak...

Před zápasem s Vitalijem Kličkem britský rebel svého soupeře na vážení proplesknul, před zápasem pak vyplivl do tváře Vladimira vodu, což sám sedmatřicetiletý multišampion následně několikrát označil za nejtěžší urážku, které se mu kdy dostalo, a dle vlastních slov se musel hodně držet, aby se do Chisory nepustil dříve než jeho bratr.

Vladimir nemůže už dlouho přijít Chisorovi na jméno

Mimochodem, britský pořízek se měl už v roce 2011 utkat právě s Vladimirem, Kličko ale zápas, na který jej připravoval mimo jiné i Ondřej Pála, zrušil kvůli údajnému zranění žeber a dal přednost dosud nejlukrativnějšímu duelu kariéry s Davidem Hayem.

Úřadující šampion těžké váhy organizací WBO, WBA (Super), IBF a IBO pak po loňském únoru pronesl, že se s Chisorou nechce už nikdy setkat v ringu či mimo něj. To se mu ale už nesplní.

Oba se neplánovaně potkali na jedné z proslulých diskoték na Ibize. A dle očitých svědků bylo rázem kolem obou řádně horko. I když, není bez zajímavosti, že britské a německé zdroje se tak trochu ve výpovědích liší...

Chisora tvrdí něco jiného než manažer Klička

„Nešlo o nic velkého, hráli právě Davida Guettu, když jsem si ho všiml, on mě také, zvedl se, tak jsem šel k jeho stolu a nabídl mu ruku a řekl mu: 'Jdu si pro tebe'. To je celé, nedělal bych z toho drama,“ citovaly ostrovní deníky devětadvacetiletého boxera žijícího v Londýně. Německý Bild ale píše (pochopitelně) něco jiného.

„Má ti pomoct moje ochranka, nebo půjdeš se mnou ven dobrovolně?“ měl říct dle nejčtenějšího deníku v Evropě Chisora svému rivalovi. „Jen díky klidnému a obezřetnému chování Vladimira nedošlo ke rvačce,“ přidal se hned s tezí o ukrajinském dobrákovi s čistým srdcem jeho manažer a spolumajitel K2 Promotions Bernd Bönte.

Jediné, na čem se média z obou stran kanálu La Manche shodnou, je fakt, že k setkání došlo náhodou a že si oba nenaplánovali dovolenou do stejného letoviska ve Středozemí na stejný termín úmyslně.

Výsledkem ale může být zajímavý vzájemný duel

Každopádně ať je již pravda na jedné, či druhé straně, dá se mezi řádky vyčíst i něco dalšího a daleko zajímavějšího. Oba boxeři totiž mají naplánované své další duely na zhruba stejnou dobu (Kličko 5. října do Moskvy s Alexanderem Povětkinem, Chisora na 21. září do Londýna proti zatím nespecifikovanému soupeři).

Není tak vůbec vyloučené, že parafrází známého českého rčení „do dvou let a do dvou dnů“ by se mohli oba dva potkat znovu v ringu. Jako soupeři. V rozhodně ostře sledované bitvě. Ostatně, Chisora si již takto „vybojoval“ jiný souboj.

Ano, divoký mnichovský víkend z loňského února zakončil rvačkou na pozápasové tiskové konferenci s Davidem Hayem, se kterým se následně v červenci utkal v nejvíce prodávaném ostrovním duelu za poslední dekádu. Uspěje tenhle rebel s výzvou na zápas i tentokrát?

reklama