reklama

Chodeckou dvacítku vyhrál na MS Španěl López

Miguel Angel López, vítěz chůze na MS v atletice Miguel Angel López, vítěz chůze na MS v atletice autor: Reuters
Mistrem světa v chůzi na 20 kilometrů se v Pekingu stal Španěl Miguel Ángel López v osobním rekordu 1:19:14 a vylepšil tak třetí místo z minulého šampionátu v Moskvě.

Peking - Mistrem světa v chůzi na 20 kilometrů se v Pekingu stal Španěl Miguel Ángel López v osobním rekordu 1:19:14 a vylepšil tak třetí místo z minulého šampionátu v Moskvě. Druhý skončil domácí chodec Wang Čen, který na vítěze ztratil 15 sekund. Bronzovou medaili, první chodeckou v historii Kanady, získal Benjamin Thorne v národním rekordu 1:19:57.

Číňané od začátku ovládali čelo závodu, ale třiadvacetiletý Wang Čen, bronzový medailista z OH v Londýně, na třináctém kilometru zrychlil a vytvořil si velký náskok. Po chvíli mu však došly síly a mistr Evropy z Curychu López se na osmnáctém kilometru dostal před něj. Olympijský vítěz Ting Čchen byl devátý, světový rekordman Jusuke Suzuki z Japonska krátce po polovině trati vzdal.

Tři přešlapy Johnsonové-Thompsonové

Krachem skončila první disciplína druhého dne sedmiboje pro Britku Katarinu Johnsonovou-Thompsonovou. Druhá žena průběžného pořadí po čtyřech disciplínách měla v dálce tři přešlapy a závod pro ni v podstatě skončil. Dvaadvacetiletá juniorská mistryně světa ve skoku dalekém vyhrála pětiboj na letošním halové ME v Praze.

Česká zástupkyně v sedmiboji Eliška Klučinová, bronzová medailistka z HME v Praze, pokračovala v nevýrazných výkonech způsobených zčásti zraněním Achillovy šlachy i ve skoku dalekém (610), ale v následném hodu oštěpem překvapila. Druhým pokusem hodila 51,09 metru, čímž si zlepšila pět let starý osobní rekord. V celkovém pořadí se posunula se ziskem 5416 bodů na jedenácté místo.

reklama