Chrudim udolala Teplice a slaví desátý futsalový titul

26. 5. 2014 22:16
Futsalisté Chrudimi se poosmé za sebou a celkově podesáté v historii stali českými mistry.
Futsalisté Chrudimi slaví svůj desátý ligový titul
Futsalisté Chrudimi slaví svůj desátý ligový titul | Foto: Svaz futsalu ČR

Chrudim - Futsalisté Chrudimi se poosmé za sebou a celkově podesáté v historii stali českými mistry. Ve třetím ligovém finále dnes doma po velkém obratu v druhém poločase porazili Teplice 4:3 a sérii vyhráli v nejkratším možném čase 3:0 na zápasy. Od roku 2004 dokázal chrudimskou vítěznou šňůru přerušit pouze Jistebník.

První poločas nabídl jen dvě branky. V šesté minutě otevřel skóre hostující Salák, ale o chvíli později vyrovnal kapitán Rešetár. Druhá část byla mnohem dramatičtější. Teplice sahaly po čtvrtém finálovém zápase, protože ve 26. minutě vedli už 3:1 díky druhé brance Saláka a jedné Pinta.

Chrudim však poté ukázala, proč je českým futsalovým suverénem. Mezi 31. a 36. minutou při hře bez brankáře vymazali náskok Teplic Rešetár a Douglas. Ten pak tři minuty před koncem přidal vítězný gól střelou mezi nohama brankáře Tiaga.