Chudé skóre. Zápas NBA skončil jak v lize dorostenek

14. 2. 2013 8:41
Basketbalisté Washingtonu prohráli ve středečním zápasu NBA v Detroitu 85:96, Jan Veselý v jejich týmu do utkání nezasáhl.
Basketbalista Rajon Rondo z Bostonu na archivním snímku z loňského play off
Basketbalista Rajon Rondo z Bostonu na archivním snímku z loňského play off | Foto: Reuters

Detroit - Basketbalisté Washingtonu prohráli ve středečním zápasu NBA v Detroitu 85:96, Jan Veselý v jejich týmu do utkání nezasáhl. Washington vedl po třech čtvrtinách o tři body, ale Detroit ovládl závěrečnou část jednoznačným poměrem 31:17.

Pistons teprve podruhé v sezoně dokázali otočit vývoj utkání, v němž před poslední čtvrtinou prohrávali. Strůjcem vítězství byl rozehrávač José Calderon s 24 body, jeho náhradník Will Bynum přidal 20 bodů. V dresu poražených Wizards se na 20 bodů dostal Emeka Okafor.

Cleveland podlehl San Antoniu těsně 95:96. Devět vteřin před koncem přitom poslal Cavaliers do vedení 95:93 Dion Waiters, ale tři sekundy před závěrečnou sirénou otočil skóre trojkou hostující Khawi Leonard. Lídr domácího týmu Kyrie Irving trefil jen dvě z 15 střel z pole a zůstal na šesti bodech.

Nejchudší utkání posledních let

Boston porazil Chicago v jednom z bodově nejchudších utkání posledních let v NBA 71:69. Chicago po třech čtvrtinách vedlo 49:43, ale Celtics v poslední části nastříleli 28 bodů a rozhodli o výhře.

"Tenhle tým prostě musíte milovat. Opravdu. A to jen pořád mluvíme o tom, že jsme se rozhodli žít dál, nejsme v nějakém laufu,? komentoval trenér Bostonu Doc Rivers osmou výhru z posledních devíti utkání, která Celtics sehráli od zranění Rajona Ronda.

Milwaukee porazilo Philadelphii 94:92. Pět vteřin před koncem se odehrál rozskok před košem Milwaukee a míč získali Sixers, jenže snahu Royala Iveyho přihrát na Jrue Holidaye vystihl domácí Richard Mbah a Moute, který tak rozhodl o výhře Bucks.

Toronto vyhrálo v NY

Překvapivé vítězství 92:88 vybojovalo Toronto v New Yorku. Střelcům Raptors vládl Alan Anderson s 26 body, stejný počet zaznamenal i domácí J.R. Smith. Trápila se tradiční opora Knicks Carmelo Anthony, jenž trefil pouze pět z 24 střel a zůstal na 12 bodech.

Los Angeles Clippers přehráli Houston 106:96. Clippers v první části stanovili 46 body rekord této sezony v počtu bodů nastřílených za jednu čtvrtinu.

Výsledky NBA:

Boston - Chicago 71:69, Brooklyn - Denver 119:108, Cleveland - San Antonio 95:96, Dallas - Sacramento 123:100, Detroit - Washington 96:85, Indiana - Charlotte 101:77, LA Clippers - Houston 106:96, Milwaukee - Philadelphia 94:92, Minnesota - Utah 93:97, New Orleans - Portland 99:63, New York - Toronto 88:92, Orlando - Atlanta 76:108.

4. Portland 53 25 28 47,2
5. Minnesota 50 19 31 38,0