Ferrer otočil zápas s Almagrem, v semifinále je i Šarapovová

Sport Sport, David Procházka
22. 1. 2013 13:00
Čtvrtý nasazený španělský tenista David Ferrer prohrával s krajanem Nicolásem Almagrem 0:2 na sety, ale nakonec zápas otočil a postoupil do semifinále Australian Open.
Španěl David Ferrer postoupil po pětisetovém boji přes krajana Nicoláse Almagra do semifinále | Foto: Reuters

Melbourne - Blízko životnímu úspěchu byl v úterý španělský tenista Nicolás Almagro, který ve čtvrtfinále Australian Open vedl nad favorizovaným krajanem Davidem Ferrerem 2:0 na sety a podával na vítězství.

Nakonec se ale po pětisetové bitvě radoval z postupu do semifinále čtvrtý nasazený Ferrer.

Almagro vedl 2:0 na sety

Almagro mohl poprvé v kariéře postoupit do semifinále grandslamového turnaje.

Nejdále byl zatím třikrát ve čtvrtfinále Roland Garros (2008, 2010 a 2012), v Austrálii bylo dosud jeho maximem 4. kolo, letos se posunul v Melbourne do čtvrtfinále, ale semifinále mu zůstalo zavřeno.

Vyrovnaný první set rozhodl sedmý game, kdy Ferrer ztratil podání. Za 36 minut pak Almagro využil druhý setbol a vyhrál 6:4. Také druhý set získal Almagro 6:4, tentokrát prolomil Ferrera v dlouhé páté hře.

Za stavu 4:3 pak Almagro odvrátil stav 15:40, dva brejkboly a nakonec čistou hrou za 42 minut doservíroval set.

Ferrer se vzchopil

Také ve třetí sadě se situace opakovala, Almagro získal Ferrerův servis čistou hrou v sedmém gamu, vedl 4:3, následně 5:3 a za stavu 5:4 servíroval na postup do semifinále.

Ferrer byl na dně, vztekal se a mlátil raketou. Jenže desátou hru nakonec po boji získal, nedovolil Almagrovi ani jeden mečbol a srovnal na 5:5.

V dalších dvou gamech ztratil Ferrer jen jeden fiftýn, vyhrál třetí set 7:5 a přišel důležitý zlom.

Čtvrtý set byl bláznivý, Almagro čtyřikrát získal náskok, když čtyřikrát sebral Ferrerovi servis. Ovšem Ferrer dokázal v dalším gamu vždy zareagovat.

Dvakrát podával Almagro na zisk setu a postup do semifinále. Ale opět byl dva míčky od postupu, mečbol si nevypracoval.

Tie-break a pak jasně i pátý set (6:2) už byl v moci Davida Ferrera, který za 3 hodiny a 44 minut soupeře skolil.

Číňanka Li Na vyřadila Radwaňskou

Šestá nasazená Číňanka Li Na  je v semifinále Australian Open v ženské dvouhře, ve čtvrtfinále ve dvou setech zdolala čtvrtou nasazenou Polku Agnieszku Radwaňskou 7:5, 6:3.

Polská tenistka tak v letošním roce prohrála vůbec první zápas a rovněž i první set. Obě tenistky si v první sadě celkem sedmkrát prohrály svůj servis.

Za stavu 5:4 servírovala na její zisk Radwaňská, ale Li Na vyhrála tři gamy za sebou a proměnila druhý setbol.

Ve druhé sadě se obě hráčky na servisu zlepšily, prohrály si jej jen třikrát.

Radwaňská vedla 2:0, poté prohrávala 2:5 a za stavu 3:5 vedla při podání Li Na 40:15, ale ani jeden ze dvou brejkbolů neproměnila a Číňanka využila za hodinu a 43 minut první mečbol.

Li Na se střetne s Šarapovovou

V semifinále Li Na vyzve Rusku Marii Šarapovovou, která ve druhém úterním čtvrtfinále porazila v poměru 6:2 a 6:2 krajanku Jekatěrinu Makarovovou.

Utkají se tak finalistky předloňského a loňského roku.

Do semifinále mužské čtyřhry postoupili vítězové loňského Turnaje mistrů - Španělé Marcel Granollers Pujola Marc López, kteří zdolali ve čtvrtfinále lehce brazilsko-francouzský pár Thomaz Bellucci, Benoit Paire.

Vypadly naopak sestry Williamsovy, které ve čtvrtfinále nestačily na nasazené jedničky Saru Erraniovou a Robertu Vinciovou z Itálie.

Muži:

Dvouhra - čtvrtfinále: Ferrer (4-Šp.) - Almagro (10-Šp.) 4:6, 4:6, 7:5, 7:6(4), 6:2.

Čtyřhra - čtvrtfinále: M. Granollers Pujol, M. López (3-Šp.) - Bellucci, Paire (Braz./Fr.) 6:3, 6:1, Haase, Sijsling (Niz.) - Marrero, Verdasco (11-Šp.) 6:4, 7:6(3).

Ženy:

Dvouhra - čtvrtfinále: Šarapovová (2) - Makarovová (obě Rus.) 6:2, 6:2, Na Li (6-Čína) - A. Radwaňská (4-Pol.) 7:5, 6:3.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Erraniová, Vinciová (1-It.) - S. Williamsová, V. Williamsová (12-USA) 3:6, 7:6(1), 7:5, Lepčenková, Saj-saj Čeng (USA/Čína) - Llagosteraová Vivesová, Ťie Čeng (7-Šp./Čína) 6:3, 5:7, 7:5.

Smíšená čtyřhra:

2. kolo: Švedovová, Istomin (Kaz./Uzb.) - C' jen, S. González (Čína/Mex.) 6:2, 6:1.