reklama

Čínská TV: Li Na ukončí kvůli problémům s koleny kariéru

Zamává Li Na už brzy své kariéře? Zamává Li Na už brzy své kariéře? autor: Reuters
Čínská tenisová hvězda Li Na podle státní televize CCTV v pátek ohlásí konec kariéry. Šestá hráčka světového žebříčku má dlouhodobé problémy s koleny.

Peking - Čínská tenisová hvězda Li Na podle státní televize CCTV v pátek ohlásí konec kariéry. Šestá hráčka světového žebříčku má dlouhodobé problémy s koleny, kvůli nimž nehrála od vyřazení ve třetím kole Wimbledonu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Informaci o ukončení kariéry jedné z nejpopulárnějších čínských sportovkyň dnes přinesla CCTV na svém mikroblogu s odkazem na zdroj z okolí tenistky. Li Na by se měla v pátek vyjádřit na tiskové konferenci ve svém domovském městě Wu-chan.

Dvaatřicetiletá Li Na vyhrála na úvod letošní sezony Australian Open a získala svůj druhý grandslamový titul po Roland Garros 2011. Poté ji však začalo znovu trápit pravé koleno, na kterém nosí po většinu kariéru tejpy. Začátkem září Li Na údajně navštívila specialisty v Německu, kteří jí sdělili, že nejenže se nelepší situace s jejím několikrát operovaným pravým kolenem, ale ve špatném stavu má také koleno levé.

"Od března mám problémy s kolenem a nejsem schopna hrát na nejvyšší úrovni," vysvětlovala Li Na svou porážku v 1. kole Roland Garros s Francouzkou Kristinou Mladenovicovou a v 3. kole ve Wimbledonu se Záhlavovou-Strýcovou. Poté od ní navíc odešel kouč Carlos Rodríguez.

Li Na doufala, že se dokáže na kurty vrátit na premiérový ročník turnaje WTA právě ve Wu-chanu, jenž se hraje příští týden. Místo toho však v předvečer domácího turnaje nejspíš ohlásí odchod.

Li Na vyhrála během kariéry devět turnajů, z toho dva grandslamové, což ve dvouhře dokázala jako jediná tenistka z Asie. Po letošním Australian Open vystoupala až na druhé místo světového žebříčku. Díky své bezprostřednosti, smyslu pro sebeironii a přátelské povaze je mimořádně oblíbená u fanoušků, novinářů i svých kolegyň na WTA Tour. Ve své vlasti patří k vůbec nejpopulárnějším osobnostem.

reklama