24. 2. 2017 9:32
Po osmačtyřicáté v kariéře dokázal LeBron James v zámořské NBA zaznamenat triple double.
LeBron James.
LeBron James. | Foto: Reuters

Cleveland - Basketbalisté mistrovského Clevelandu porazili v prvním utkání po přestávce v NBA vyhrazené Utkání hvězd New York 119:104. Při čtvrtém vítězství obhájců titulu za sebou zaznamenal LeBron James 48. triple double v kariéře a šestý v sezoně. K 18 bodům přidal 13 doskoků a 15 asistencí.

Cleveland jako první tým ve Východní konferenci dosáhl na 40. vítězství v sezoně. Newyorského soupeře porazil podesáté za sebou, 23 body k tomu přispěl Kyrie Irving. Kyle Korver pomohl z lavičky 20 body. Nejlepším střelcem na straně poražených byl Courtney Lee s 25 body.

Po čtyřech zápasech naopak skončila vítězná série Los Angeles Clippers, kteří nestačili na nejlepší celek ligy Golden State. Domácí Warriors sice nezačali ideálně, ale díky střelecké smršti a nevídaným 50 bodům ve třetí čtvrtině otočili vývoj a zvítězili 123:113.

"To je už hodně bodů. Bylo pro nás dobré, že jsme (po prvním poločase) prohrávali o dvanáct, protože to nás fakt nakoplo k tomu, abychom zabrali," řekl autor 18 bodů Klay Thompson.

Za celý první poločas přitom Warriors dali 49 bodů, ale po změně stran zazářil hlavně Stephen Curry, který jen ve třetím hracím období nastřílel 20 ze svých celkových 35 bodů. Kevin Durant v zápase přidal 25 bodů, z toho 15 ve třetí části, a 15 doskoků.

Pivot DeMarcus Cousins v premiéře za New Orleans nastřílel 27 bodů a doskočil 14 míčů a Anthony Davis přidal ještě o dva body víc, ale na Houston to nestačilo. Hosté zvítězili vysoko 129:99. Hlavní měrou se na tom podílela střídající posila Lou Williams, který potvrdil formu z Los Angeles Lakers a dal 27 bodů za 25 minut hry.

NBA:

Cleveland - New York 119:104, Detroit - Charlotte 114:108 po prodl., Golden State - LA Clippers 123:113, New Orleans - Houston 99:129, Orlando - Portland 103:112, Sacramento - Denver 116:100.