Cleveland tápe, prohrál potřetí za sebou. Nepomohl ani triple-double LeBrona Jamese

26. 1. 2017 9:10
Triple-double zaznamenal také hvězdný Russell Westbrook z Oklahomy.
Zklamaný LeBron James. Sám na všechno nestačí.
Zklamaný LeBron James. Sám na všechno nestačí. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Clevelandu prohráli doma 112:116 po prodloužení se Sacramentem a připsali si třetí porážku v NBA za sebou. Obhájce titulu od prohry nezachránil ani triple-double LeBrona Jamese. Dvouciferné hodnoty v klíčových třech statistikách nasbíral i Russell Westbrook, který dovedl Oklahomu k výhře v New Orleans 114:105.

Clevelandu se v poslední době nedaří, prohráli pošesté z deseti utkání. Tentokrát špatně do zápasu špatně vstoupili a dovolili outsiderovi brzké vedení 10:0. Cavaliers se však zvedli a ještě v poslední čtvrtině měli desetibodový náskok. Kings předvedli povedený závěr a vyrovnání na 104:104 zařídil 3,4 sekundy před koncem povedeným nájezdem DeMarcus Cousins. V polovině prodloužení vedli domácí 111:106, ale z vítězství se nakonec radovali hostující Kings, kteří poslední dvě a půl minuty nastavení ovládli 10:1.

Cavaliers nepomohl triple-double Jamese, jenž nasbíral 24 bodů, 13 doskoků a 11 asistencí, ani 21 bodů a 16 doskoků Kevina Lovea. V dresu Sacramenta zaznamenal Cousins 28 bodů, 11 doskoků a devět asistencí.

Kromě Clevelandu se špatná forma drží i druhého nejlepšího týmu Východní konference Toronta. Raptors podlehli Memphisu 99:101 a prohráli popáté v řadě. Vítězství Grizzlies zařídil Marc Gasol, který si zlepšil osobní rekord na 42 bodů. Španělský pivot trefil i pět trojek a v poslední minutě se dvěma trestnými hody postaral o rozhodující vedení. Za hosty nastřílel 29 bodů Kyle Lowry, který však v poslední sekundě neproměnil potenciální vítěznou trojku.

Westbrook nasbíral 27 bodů, 12 doskoků, 10 asistencí a jeho Oklahoma zvítězila na hřišti New Orleans 114:105. Westbrook si připsal 60. triple-double v kariéře posunul se tak na čtvrtou příčku v historickém pořadí.

Po nečekané prohře v Miami zabrali Golden State, kteří zvítězili na hřišti Charlotte 113:103. Domácí byli ještě v poslední čtvrtině ve vedení, ale závěr patřil hostům. Warriors vedl Kevin Durant s 33 body. Rodák z Charlotte Stephen Curry nastřílel 28 bodů. Za Hornets zaznamenal 26 bodů Kemba Walker.

Poosmé z posledních deseti utkání zvítězila Philadelphia, která přehrála Milwaukee 114:109. Výhru Sixers zařídil v poslední minutě Nerlens Noel, jenž dvěma trestnými hody otočil na 110:109 a pak ještě přidal přesnou střelu za dva body. Domácí Jannis Antetokunmpo minul tříbodový pokus a za hosty zpečetil 17. vítězství v sezoně dvěma trestnými hody Ersan Ilyasova. Domácím nepomohlo 28 bodů Grega Monroea. Nejlepším střelcem hostů byl s 20 body Gerald Henderson.

Výsledky NBA:

Boston - Houston 120:109, Brooklyn - Miami 106:109, Charlotte - Golden State 103:113, Chicago - Atlanta 114:119, Cleveland - Sacramento 112:116 po prodl., Dallas - New York 103:95, Memphis - Toronto 101:99, Milwaukee - Philadelphia 109:114, New Orleans - Oklahoma City 105:114, Portland - LA Lakers 105:98.

4. Portland 47 20 27 42,6
5. Minnesota 45 17 28 37,8