Cleveland v repríze finále Východní konference přehrál Toronto

16. 11. 2016 8:08
Basketbalisté Clevelandu Cavaliers oslavili osmé vítěství v posledních devíti zápasech, i když ještě v poslední minutě s Torontem Raptors prohrávali o bod.
LeBron James (23) z Clevelandu smečuje v zápase s Torontem.
LeBron James (23) z Clevelandu smečuje v zápase s Torontem. | Foto: Reuters

New York - V souboji nejlepších týmů Východní konference NBA basketbalisté Clevelandu porazili Toronto 121:117. LeBron James k výhře přispěl 28 body, 14 asistencemi a devíti doskoky.

Toronto vedení neudrželo

Raptors v repríze květnového finále Východní konference vedli na palubovce úřadujících šampionů ještě v předposlední minutě 115:114, jenže pak přesnou trojkou otočil vývoj koncovky Channing Frye a hosté už nedokázali zareagovat.

Náhradník Frye přispěl k osmému vítězství Cavaliers z devíti utkání 21 body. Kyrie Irving přidal ještě o tři body více. Raptors nestačilo 28 bodů a devět asistencí Kylea Lowryho, ani 26 bodů DeMara DeRozana.

Toronto má bilanci sedmi výher a dvou porážek. Stejně je na tom i Atlanta, která porazila Miami 93:90. Hawks vedl s 18 body Dennis Schröder. Heat nepomohlo 19 bodů a 25 doskoků Hassana Whitesidea.

Portland proti Bulls propadl

Hodně nepovedené představení na vlastním hřišti odehrál Portland, který podlehl Chicagu 88:113. Utkání začali hosté šňůrou 10:0 a domácí tým už se pořádně nevzpamatoval. Trail Blazers proměnili pouze devět z 34 trojkových pokusů. Bulls vedl s 27 body a 12 doskoky Jimmy Butler.

Los Angeles Lakers porazili Brooklyn 125:118. Julius Randle k výhře přispěl svým druhým triple double v kariéře za 17 bodů, 14 doskoků a 10 asistencí. D'Angelo Russell nastřílel 32 bodů a Timofej Mozgov přidal 20 bodů. V dresu Brooklynu nasbíral 30 bodů a 10 doskoků Brook Lopez, o bod méně nasázel Bogdan Bogdanovič.

NBA:

Cleveland - Toronto 121:117, LA Lakers - Brooklyn 125:118, Miami - Atlanta 90:93, Minnesota - Charlotte 108:115, Portland - Chicago 88:113.