Clevelandu pomohlo k vítězství video. James nastřílel 33 bodů

1. 3. 2016 8:36
NBA: Playoffs-Cleveland Cavaliers at Golden State Warriors (LeBron James)
NBA: Playoffs-Cleveland Cavaliers at Golden State Warriors (LeBron James) | Foto: Reuters

Cleveland (USA) - Basketbalisté Clevelandu Cavaliers zvítězili v NBA nad Indianou Pacers 100:96 a upevnili si vedení ve Východní konferenci. K výhře jim v poslední čtvrtině pomohlo i rozhodnutí rozhodčích, kteří po konzultaci u videa zrušili úspěšnou trojku Indiany.

Do konce poslední čtvrtiny zbývalo necelých pět minut, když lídr Indiany Paul George trefil trojku, která Pacers posouvala do čtyřbodového vedení. Po dalších dvou minutách při nejbližším oddechovém času ale rozhodčí podle videa zjistili, že George vystřelil až po limitu 24 vteřin a tři body Indianě odebrali.

"Nemuseli nám nic vysvětlovat, rozhodli se správně. Věděl jsem, že nám ty body vezmou," neprotestoval trenér Indiany Frank Vogel. "Skvělé rozhodnutí. Úplně změnilo spád hry, byl to pro nás velký rozdíl," pochvaloval si rozhodnutí sudích Kevin Love, který přispěl k výhře Cavaliers 13 body.

Hlavní kouč Clevelandu Tyron Lue, který v lednu nahradil odvolaného Davida Blatta, chce do konce základní části regulovat nasazení LeBrona Jamese. Největší hvězdu týmu nechal v neděli odpočívat celý zápas a Cavaliers podlehli Washingtonu 99:114. Tentokrát James nastoupil a připsal si 33 bodů.

Durant nasbíral 27 bodů

Čtyři hráči Oklahoma City nastříleli 20 a více bodů, díky čemuž Thunder přehráli Sacramento Kings 131:116. Kevin Durant k 27 bodům přidal 10 doskoků, Enes Kanter se dostal na 23 bodů, když proměnil všech 11 pokusů z pole. Na matné výkony z poslední doby dal trochu zapomenout Dion Waiters s 22 body. Russell Westbrook si připsal devátý triple double v sezoně, když nasbíral 20 bodů, 15 asistencí a 13 doskoků.

Na druhý triple double v kariéře dosáhl řecký mladík Jannis Antetokunmpo, jenž k 18 bodům přidal 17 doskoků a 11 asistencí. I díky tomu Milwaukee zvítězilo nad Houstonem 128:121. Velký podíl na výhře měl i Jabari Parker, který si zlepšil osobní maximum na 36 bodů.

Výsledky NBA:

Boston - Utah 100:95, Cleveland - Indiana 100:96, Denver - Memphis 96:103, LA Clippers - Brooklyn 105:95, Milwaukee - Houston 128:121, Sacramento - Oklahoma City 116:131, Washington - Philadelphia 116:108.

4. Denver 60 23 37 38,3
5. Minnesota 60 19 41 31,7