Clippers srovnali sérii s Oklahomou, Indiana blízko postupu

12. 5. 2014 7:15
Ani 40 bodů Kevina Duranta nepomohlo basketbalistům Oklahoma City k výhře ve čtvrtém zápase série s LA Clippers. | Foto: Reuters

Los Angeles/Washington - Basketbalisté Los Angeles Clippers zvládli koncovku čtvrtého zápasu semifinálové série Západní konference NBA s Oklahomou City a po výhře 101:99 srovnali stav série na 2:2.

Thunder sice vedli ještě po třetí čtvrtině o 12 bodů, v závěrečné části však nestačili na střelecký koncert Clippers, kteří ve čtvrté čtvrtině zaznamenali 38 bodů.

Oklahomě nepomohl k výhře ani tradičně velký bodový příspěvek hvězdného dua Kevin Durant, Russell Westbrook, kteří zaznamenali 40, resp. 27 bodů. Nejlepším střelcem Clippers byl s 25 body Blake Griffin. Hned jeho tři spoluhráči však nastříleli alespoň 18 bodů.

Indianě se povedl parádní obrat

Naopak po třetí výhře v řadě jsou už jediný krok od postupu do finále Východní konference vítězové její základní části z Indiany, kteří vyhráli ve čtvrtém zápase na palubovce Washingtonu 95:92, přestože po poločase prohrávali o 17 bodů.

Na velkém obratu měl největší zásluhu Paul George, který zaznamenal 39 bodů a 12 doskoků.

Indiana tak za stavu 3:1 bude moci o svém postupu do finále konference rozhodnout už v úterý na své palubovce.