Clippers vyhráli posedmé v řadě, o bod porazili Atlantu

9. 3. 2014 11:00
O výhře Clippers rozhodl v závěru Chris Paul
O výhře Clippers rozhodl v závěru Chris Paul | Foto: Reuters

Los Angeles - Basketbalisté Los Angeles Clippers dva dny po rekordní výhře o 48 bodů nad rivaly z Lakers prodloužili sérii vítězství na sedm zápasů, byť tentokrát porazili Atlantu se štěstím o jediný bod 109:108.

Clippers po nepřesvědčivém výkonu ztratili v posledních osmi minutách jedenáctibodový náskok, ale vedení jim vrátil minutu před koncem Chris Paul.

"Bylo to, jako bychom prohráli"

Zápas mohl poslat do prodloužení Jeff Teague, který si sekundu před koncem vysloužil dva trestné hody.

Jenže ten první neproměnil a druhý, takticky ledabyle hozený, naopak k jeho zklamání skončil po odrazu o desku v koši, takže Hawks přišli o šanci doskočit míč a pokusit se o vyrovnání dvoubodovou střelou.

"Vyhráli jsme, ale moc vítězství bychom s tolika ztrátami a nepozornostmi neuhráli," zlobil se trenér kalifornského celku Doc Rivers. Nejlepším střelcem jeho týmu byl s 27 body Blake Griffin, Paul přidal 19.

"V šatně jsem zažíval spíš pocity, jako bychom prohráli. Čekali jsme toho od sebe víc. Za výhru jsme rádi, ale bylo tam spousta věcí, kterých se musíme vyvarovat," řekl Paul.

San Antonio vyhrálo pošesté v řadě

Jen o jednu výhru kratší šňůru má na kontě San Antonio, jež si poradilo 121:112 s Orlandem. Uzdravený Tony Parker se na tom podílel 30 body, Manu Ginobili z pozice náhradníka přidal 24.

Cleveland v poločase utkání s New Yorkem vyvěsil ke stropu dres s číslem 11, který v jejich klubu nosil v letech 1996 a 2010 litevský pivot Zydrunas Ilgauskas. Potlesk obecenstva byl bouřlivější než na konci zápasu, kdy se z vítězství 107:97 radovali hosté.

Cleveland - New York 97:107, LA Clippers - Atlanta 109:108, Memphis - Charlotte 111:89, Milwaukee - Washington 107:114, Philadelphia - Utah 92:104, San Antonio - Orlando 121:112.

2. Portland 62 42 20 67,7
3. Minnesota 61 31 30 50,8