Clippers vyhráli v NBA se štěstím prodloužení v Detroitu

15. 12. 2015 9:39
Za vyrovnaného stavu 102:102 poslal Jamal Crawford hosty přesnou trojkou 12 sekund před koncem prodloužení do vedení. O tři vteřiny později Clippers raději faulovali Reggieho Jacksona, aby nemohli také dostat trojku. Jackson proměnil první trestný hod, druhý ne. Míč ale doskočil jeho spoluhráč Andre Drummond, jenže nedokázal dopravit míč do koše stejně jako poté nadvakrát Jackson.
DeAndre Jordan v akci
DeAndre Jordan v akci | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Los Angeles Clippers "přežili" tři střely Detroitu v posledních vteřinách prodloužení pondělního utkání NBA a zvítězili na jeho hřišti 105:103. Blake Griffin k výhře přispěl 34 body a 14 doskoky.

"Věřili jsme, že to dotáhneme do dalšího prodloužení, prostě to tam nespadlo. Měl jsem dobrou pozici, ale nevyšlo to," povzdechl si Jackson, jenž vedl Pistons s 34 body.

Indiana porazila Toronto 106:90, přestože hostující Raptors předvedli skvělý vstup do utkání a vedli 26:5. Pacers ale následující časový úsek vyhráli 39:4 a ve zbytku utkání už náskok kontrolovali. Nejlepším střelcem Indiany byl netradičně podkošový hráč Jordan Hill, který nasbíral 20 bodů a 13 doskoků.

Jednoznačné vítězství si užili hráči San Antonia, kteří deklasovali Utah 118:81. Spurs v utkání ani jednou neprohrávali a vedli až o 46 bodů. Všem 13 domácím hráčům se povedlo skórovat, Kawhimu Leonardovi stačilo necelých 25 minut na zisk 22 bodů.

Denver porazil Houston 114:108 v utkání, které za zdánlivě rozhodnutého stavu zdramatizovala kuriózní situace. Pět minut před koncem poslední čtvrtiny vedli domácí o 15 bodů, když se houstonskému Trevoru Arizovi zula bota a domácí Will Barton mu ji zahodil mimo hřiště. Barton dostal technickou chybu a Rockets se nadechli k náporu. Přiblížili se až na dva body a Jason Terry v poslední minutě minul trojku, která by Houston poslala do vedení.

Výsledky NBA:

Atlanta - Miami 88:100, Brooklyn - Orlando 82:105, Chicago - Philadelphia 115:96, Dallas - Phoenix 104:94, Denver - Houston 114:108, Detroit - LA Clippers 103:105 po prodl., Indiana - Toronto 106:90, Memphis - Washington 112:95, Portland - New Orleans 105:101, San Antonio - Utah 118:81.