reklama

Contador prodloužil a chystá návrat. Ovládne už Vueltu?

Alberto Contador Alberto Contador autor: Reuters
Španělský cyklista Alberto Contador se po odpykání trestu za doping vrátí do pelotonu v barvách stáje Saxo Bank.

Kodaň - Španělský cyklista Alberto Contador se po odpykání trestu za doping vrátí do pelotonu v barvách stáje Saxo Bank. Se svým dosavadním zaměstnavatelem podepsal bývalý vítěz Tour de France, Gira d'Italia a Vuelty smlouvu na tři roky.

Na podzim bude zpět v sedle

Dvouletý distanc za dopingový nález při předloňské Tour vyprší Contadorovi na začátku srpna a podle všeho by tak mohl devětadvacetiletý rodák z Pinta nastoupit do domácího Grand Tour - Vuelty, která startuje 18. srpna.

Spekulovalo se o tom, že by šampion Tour de France z let 2007 a 2009 mohl zamířit do stáje RadioShack-Nissan, zatímco její hvězdy bratři Andy a Fränk Schleckové by přešli do Saxo Banku, za který již oba v minulosti jezdili.

Spojován byl také s možným angažmá v Astaně, za niž závodí Roman Kreuziger a ve které sbíral španělský "Pistolník" své největší úspěchy či v belgickém týmu Omega Pharma-QuickStep českého miliardáře Zdeňka Bakaly, který zaměstnává Zdeňka Štybara a Františka Raboně.

Dánové chtěli Contadora udržet

"Kolem Albertovy budoucnosti bylo v posledních měsících hodně dohadů, ale naši sponzoři, Alberto i tým si přáli pokračovat ve spolupráci. V těch uplynulých dvou těžkých letech jsme všichni stáli při Albertovi a moc jsem se těšil na to, až budu moct oznámit, že se vrátí do týmu," uvedl šéf stáje Saxo Bank Bjarne Riis.

Devětadvacetiletý Contador byl definitivně potrestán za doping až po dlouhých tahanicích až letos v únoru a přišel o triumf na Tour z roku 2010, na níž měl pozitivní nález na clenbuterol. Comeback chystá v závodu Kolem Beneluxu, který začne 6. srpna a slouží jako příprava na Vueltu.

reklama