reklama

Místo šlágru drtivý výprask. Cotto smetl Martineze

Miguel Cotto a Sergio Martinez v akci Miguel Cotto a Sergio Martinez v akci autor: Reuters
Zápas o mistrovský pás organizace WBC byl ukončen po devátém kole, Miguel Cotto vyhrál TKO

New York - Portoričan Miguel Cotto v předpokládaném šlágru boxerské sezony se Sergio Martinezzem zvítězil technickým knockoutem a získal pás organizace WBC.

Argentinský bojovník zápas vzdal po devátém kole, v němž vygradovala útočná smršť Cotta. Ten do svého soupeře neúnavně bušil od prvního do posledního kola a čtyřikrát během zápasu (třikrát v prvním kole) ho poslal k zemi.

V době ukončení zápasu vedl Cotto na body u všech tří rozhodčích shodně 90-77. "Tohle je nejlepší den mého života a současně vrchol mé profesionální boxerské kariéry," prohlásil po zápase portorický šampion, kterému aplaudovala více jak 21 tisíci fanoušky - převážně jeho krajany - zaplněná Madison Square Garden.

Třiatřicetiletý Portoričan se stal prvním boxerem své země, který získal titul jedné ze čtyř prestižních organizací ve čtyřech vahách. Za sebou tak nechal legendy Wilfreda Beniteze, Wilfreda Gomeze a Felixe Trinidada, který byl shodou okolností o víkendu uveden do Mezinárodní síně slávy. Toto trio vybojoval "jen" pásy ve třech vahách.

reklama