Čtenáři vybrali fotografii roku z Turína

SportPlus
3. 1. 2007 0:00
Praha - V hlasování čtenářů Aktuálně.cz se sportovní fotografií roku 2006 stal jasně doběh zlaté Kateřiny Neumannové na olympiádě v Turíně.

Snímek, na kterém se k vyčerpané čerstvé olympijské vítězce v běhu na lyžích tulí její dcera Lucie, získal 40,8 % hlasů.

Další fotografie tak drtivě porazil, protože na druhém a třetím místě měly 13,4 % resp. 12,8 % hlasů. Autorem vítězného snímku je Dominic Ebenbichler z agentury Reuters.

První desítka hlasování dopadla podle následné tabulky, zbývajícíh pět nominovaných fotografií nezískalo víc než 1,5 % hlasů.

Polibek od mámy.
Polibek od mámy. | Foto: Dominic Ebenbichler
1. místo (40,8 %): Polibek od mámy - Gratulantka Lucie se zlatou mámou Kateřinou Neumannovou v cíli běhu na 30 km na ZOH v Turíně.
Smutný pohled přes masku.
Smutný pohled přes masku. | Foto: Reuters/Elsa
2. místo (13,4 %): Smutný pohled přes masku - Kanadský gólman Martin Brodeur se marně natahuje po puku v zápase olympijského turnaje se Švýcarskem. Kanaďané překvapivě prohráli 0:2.
Jako vodní motýl.
Jako vodní motýl. | Foto: Laszlo Balogh
3. místo (12,8 %): Jako vodní motýl - Francouzská plavkyně Laura Manaudouová při finále polohového závodu na 200 m v rámci plaveckého ME v Budapešti.
Na plný výkon až do cíle.
Na plný výkon až do cíle. | Foto: Reuters
4. místo (6,9 %): Na plný výkon až do cíle - Česká čtyřkanoe Petr Procházka, Petr Fuksa, Jiří Heller a Jan Břečka finišuje ve finále závodu MS na 200 metrů v Szegedu.
Stíny na ledě.
Stíny na ledě. | Foto: Andy Clark
5. místo (5,8 %): Stíny na ledě - Brankář Caroliny Cam Ward po inkasovaném gólu v šestém finále NHL na ledě Edmontonu. Na ledě se promítají stíny nadšených fanoušků Oilers
Na zlatou trofej nedosáhl
Na zlatou trofej nedosáhl | Foto: Kai Pfaffenbach
6. - 7. místo (4,5 %): Na zlatou trofej nedosáhl - Francouzský kapitán Zinédine Zidane prochází kolem trofeje pro mistry světa poté, co byl vyloučen ve finále mistrovství světa. Jeho tým podlehl Itálii v penaltovém rozstřelu.
Plachtící kůň.
Plachtící kůň. | Foto: Todd Korol
6. - 7. místo (4,5 %): Plachtící kůň - Kanaďan John Anderson s koněm Gesine 36 překonává vodní překážku na závodě v Calgary.
Cesta ke zlatu.
Cesta ke zlatu. | Foto: Ruben Sprich
8. místo (2,2 %): Cesta ke zlatu - Roman Šebrle se raduje po úspěšném pokusu v desetibojařské výšce na ME Göteborgu, kde získal zlato.
Psí kusy na ledě.
Psí kusy na ledě. | Foto: Alexander Děmjančuk
9. místo (2,1 %): Psí kusy na ledě - Americká krasobruslařka Rena Inoueová při sestavě s Johnem Baldwinem ve finále Grand Prix v Petrohradu.
Radost v německém stylu.
Radost v německém stylu. | Foto: Shaun Best
10. místo (1,8 %): Radost v německém stylu - Německý kanonýr Miroslav Klose slaví přemetem gól v síti Ekvádoru v zápase fotbalového MS hraném v Berlíně.