reklama

Čtvrtfinále veslařů na MS odsunul vítr. Takové počasí jsem ještě nezažil, řekl Synek

ME ve veslování 2018 ME ve veslování 2018 autor: Reuters
Veslaři na mistrovství světa v Plovdivu další den čekají na závodění. Středeční odpolední program odsunul silný boční vítr.

Plovdiv (od našeho zpravodaje) - Silný vítr boční vítr odvál středeční odpolední závody na mistrovství světa ve veslování v bulharském Plovdivu. Na řadu tak nepřišel ani Ondřej Synek, který závodil naposledy v neděli. Ve dvojskifech kvůli náporům větru vypadli favorité už ve čtvrtfinále.

"Myslím, že pořadatelé se rozhodli správně. Strašně fouká a dvojskify chlapů na to doplatily," uznal Ondřej Synek.

Hladina kanálu v Plovdivu přitom byla poměrně hladká, vítr ale první závody dopoledního programu výrazně ovlivnil. "Nebylo to fér. Vítr foukal přes dráhu a outsideři kvůli tomu postoupili na úkor favoritů," dodal šéftrenér českého týmu Simon Cox.

Přestože silně foukalo, vlny se neobjevily. "Nikdy jsem nic takového nezažil. Prakticky nejsou vlny, ale poryvy vás zastavují a rozhazují. V první dráze je to úplně šílené. Většinou se závody zastavují kvůli velkým vlnám, ale tady jen strašně fouká," podivuje se Synek.

Kvůli nepřízni počasí jeho závod pořadatelé opět odložili, nový čas není známý. Pravděpodobně se pojede ve čtvrtek. "Asi budeme závodit už každý den, ale ze světového poháru jsme na to zvyklí," je klidný Synek. "Za ty roky nasbíraných zkušeností už jsem klidný, stejně s tím nic nezmůžeme," dodává.

Startu byla ve středu odpoledne blízko posádka Lukáš Helešic a Jakub Podrazil, pořadatelé je ale včas odvolali.

Věčného soka nahradil nebezpečný a "labilní" soupeř. Synek ale chce z MS zase zlato Věčného soka nahradil nebezpečný a "labilní" soupeř. Synek ale chce z MS zase zlato Čtěte zde

"Měli jsme to ještě dobré, jiné lodě odvolali když už byly nachystané na start," povzdechl si Podrazil. Čeští veslaři odpoledne očekávali, že pořadatelé program zruší, což se i stalo.

Svůj závod stihl dvojskif Jiřího Šimánka a Miroslava Vraštila mladšího. Ti vzhledem k větru startovali ve výhodné dráze a i díky tomu postoupili do semifinále z prvního místa, výrazně tak stouply jejich šance na postup do finále.

Také dvojskify pojedou své závody pravděpodobně zítra dopoledne. O změnách programu pořadatelé jednají.

reklama