reklama

Čtvrtý Čech ve slavné UFC. Procházka podepsal smlouvu na šest zápasů

Jiří "Denisa" Procházka. Jiří "Denisa" Procházka. autor: Jiří Denisa Procházka/archiv
Jeden z nejlepších českých MMA bojovníků Jiří Procházka přestupuje do elitní světové organizace UFC. Šampion japonské organizace Rizin podepsal s UFC smlouvu na šest zápasů.

Jako první o tom informoval web ESPN. Sedmadvacetiletý zápasník má na kontě 26 výher a tři porážky, momentálně má za sebou sérii deseti vítězství.

UFC měla o českého zápasníka zájem už v loňském roce, kdy v Praze pořádala galavečer. Tehdy měl však Procházka ještě platnou smlouvu v Japonsku. Ta mu vypršela nyní. Ve hře byl kromě UFC i přestup do organizace Bellator.

Výhrůžky a házení cihel jako vzor? MMA není sport, ale show, říká běžec Holuša Výhrůžky a házení cihel jako vzor? MMA není sport, ale show, říká běžec Holuša Čtěte zde

"Součástí smlouvy je i možnost titulového zápasu. Počet zápasů za rok ale ve smlouvě nemáme," uvedl zápasníkův trenér Martin Karaivanov pro iDNES.cz.

Procházka bojoval v Rizinu od roku 2015 a prohrál tam jediný zápas. První titul šampiona japonské organizace v polotěžké váhové kategorii získal loni v dubnu, kdy porazil Američana Muhammeda Lawala. V prosinci mistrovský pás úspěšně obhájil.

V polotěžké váze je Procházka podle serveru fightmatrix.com na třináctém místě, rád by se rychle probojoval mezi nejlepší desítku. I proto se rozhodl pro UFC, která mu může nabídnout nejlepší soupeře. "Zatím není nikdo konkrétní, ale jsou to zápasníci z nejlepší desítky, a dokonce i pětky mé váhové kategorie. Jde opravdu o ty nejlepší," uvedl Procházka pro iDNES.cz.

Procházka je čtvrtým českým zápasníkem, který se v UFC představí. V minulosti tam působili Karlos Vémola a Viktor Pešta, v současnosti v UFC bojuje Lucie Pudilová. V Praze žije a trénuje i Uzbek Machmud Muradov, který do oktagonu nastupuje i s českou vlajkou.

reklama