reklama

Čtyřnásobná světová šampionka se v jednadvaceti letech pokusila o sebevraždu

Alexandra Soldatovová Alexandra Soldatovová autor: Profimedia.cz
Čtyřnásobná mistryně světa a trojnásobná evropská šampionka v moderní gymnastice Alexandra Soldatovová se podle ruských médií pokusila o sebevraždu.

Ve středu byla převezena do nemocnice v Moskvě s několika zraněními. Lékaři u ní navíc diagnostikovali bulimii. Událost vyšetřuje policie.

O den dříve šéfka ruské moderní gymnastiky Irina Viněrová-Usmanovová oznámila, že Soldatovová bude kvůli zdravotním problémům chybět na Grand Prix v Moskvě.

Jednadvacetiletá gymnastka má většinu zlatých medailí z týmových soutěži, na předloňském mistrovství světa navíc ovládla i soutěž jednotlivkyň se stuhou. Z MS má také tři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Na ME získala vedle týmových titulů ještě čtyři stříbra.

Soldatovové jméno proběhlo v ruských médiích v loňském roce i v souvislosti s kauzou, která řešila, že se slavné ruské sportovkyně živí jako luxusní společnice.

Zaskočené Rusko. Olympijská vítězka z Londýna pracuje jako luxusní společnice Zaskočené Rusko. Olympijská vítězka z Londýna pracuje jako luxusní společnice Čtěte zde
reklama