reklama

Curleři jsou blízko účasti v Soči! Stačí jim jediná výhra

Čeští reprezentanti v curlingu budou v sobotu od 20:00 bojovat proti domácím Němcům o premiérovou účast na olympijských hrách. Čeští reprezentanti v curlingu budou v sobotu od 20:00 bojovat proti domácím Němcům o premiérovou účast na olympijských hrách. autor: Reuters
Čeští curleři porazili v pátečních závěrečných zápasech základní skupiny olympijské kvalifikace v německém Füssenu Japonsko 6:5 a poté Nový Zéland 7:6.

Füssen - Čeští curleři porazili v pátečních závěrečných zápasech základní skupiny olympijské kvalifikace v německém Füssenu Japonsko 6:5 a poté Nový Zéland 7:6, a postoupili tak spolu s domácími Němci z prvního místa do semifinále play off.

V něm se v sobotu od 20:00 utkají v přímém boji o Soči právě s Německem, poražený bude hrát v neděli od 12:30 o druhé postupové místo s vítězem utkání Korejců s Američany.

Šanci na postup do play off mají i Češky, které sice prohrály 4:7 s favorizovaným Japonskem, pomohla jim však výhra Norska nad Německem. Pokud tak v sobotu (8:00) porazí Lotyšky, utkají se právě s Norskem a nejspíše i Německem o třetí místo zaručující play off v tie-breaku. 

Snítil: Bude to masakr

Tým vedený Jiřím Snítilem má po základní části na kontě pět výher a dvě porážky stejně jako Korejci, Američané a domácí Němci. O jejich prvním místu však rozhodl fakt, že stejně jako Němci vyhráli dva ze tří zápasů ve vzájemném měření těchto týmů, kdežto týmy USA a Koreji jen jeden.

"Čekal jsem, že to bude vyrovnané, ale že bude do posledního zápasu ve hře pět týmů a nic nebude jisté, tedy ne," řekl před zápasem se Zélandem švédský trenér českých mužů Sune Frederiksen. "Ještě to bude masakr," doplnil jej Jiří Snítil.

V duelu s Novozélanďany byl po devátém endu nerozhodný stav 6:6. Rozhodnutí tak padlo až posledním desátém endu, v kterém Češi získali bod.

"Je paráda, že nehrajeme tie-break"

"Hráli jsme dobře, obzvláště v druhé půli. Poslední end byl pak z naší strany precizně odehraný s řadou krásných kamenů. Cítili jsme se jistě," řekl ČTK Snítil.

"Hezký zápas a s pěkným bonusem, že nemusíme hrát žádný tie-break. My jsme čekali, že do něj určitě půjdeme, takže je parádní, že jsme tam přímo," dodal Jindřich Kitzberger.

V sobotním utkání o olympiádu se curleři těšili i na početnou podporu fanoušků, kteří jim pomohli už v pátek. "To fandění je skvělé," řekl Jakub Bareš.

Také Češky mají šanci na play off

České ženy mají na kontě dvě výhry a tři porážky jako Němky a jsou společně na čtvrtém místě. Japonsko a Čína už mají jistý postup do play off a na třetím postupovém místě je zatím Norsko.

V sobotu musí český tým vedený Annou Kubeškovou porazit Lotyšsko, aby se mohl posunout na dělené třetí místo.

Výsledky:
 

Muži:

Česko - Nový Zéland 7:6, Česko - Japonsko 6:5, Německo - Finsko 8:4, Nový Zéland - Francie 8:4, USA - Korea 9:6, Německo - Japonsko 8:7, Korea - Francie 7:2, USA - Finsko 10:4.

Pořadí po základní části: 1. Česko, Německo 5 výhry/2 prohry, 3. Korea, USA 5/2, 5. Nový Zéland 3/4, 6. Francie 2/5, 7. Finsko 2/5, 8. Japonsko 1/6.

Ženy:

Japonsko - Česko 7:4, Japonsko - Německo 10:4, Čína - Lotyšsko 8:5, Norsko - Itálie 8:6, Čína - Itálie 9:5, Norsko - Německo 7:4.

Pořadí: 1. Čína, Japonsko 5/0, 3. Norsko 3/3, 4. Česko, Německo 2/3, 5. Lotyšsko 1/4, 7. Itálie 0/5.

reklama