reklama

Cyklistický přestup roku: Contador odchází do Saxo Bank

Alberto Contador Alberto Contador autor: Sport
V Saxo Bank působili ještě nedávno bratři Schleckové

Kodaň - Čerstvý vítěz cyklistické Tour de France Alberto Contador bude v příštích dvou letech hájit barvy stáje Saxo Bank.

Tým, z něhož před několika dny odešli bratři Frank a Andy Schleckovi, potvrdil velký přesun na úterní tiskové konferenci.

Čtěte také:
Změny v cyklistice. Bratři Schleckovi opouští Saxo Bank
Contador ochází z Astany. Nelíbí se mu ultimátum

"S potěšením a hrdostí vám mohu oznámit, že Alberto Contador bude v příštím roce hájit barvy našeho týmu," cituje tisková agentura Reuters vyjádření týmového šéfa Bjärneho Riise. "Podařilo se nám využít velkou příležitost," dodal.

Contador se totiž krátce po svém letošním vítězství na Tour de France rozešel s Astanou, v jejíž barvách získal své dva poslední tituly z Tour de France.

Z Rotterdamu až do Pařiže, plné napětí. Takové bylo Tour de France Z Rotterdamu až do Pařiže, plné napětí. Takové bylo Tour de France Prohlédněte zde

Zatímco v loňském roce musel odrážet i útoky tehdejšího týmového kolegy Lance Armstronga, v tomto roce byl právě jeho největším soupeřem právě Andy Schleck z týmu Saxo Bank. Španěl ale nakonec přeci jen svůj triumf obhájil a do Paříže přijel s náskokem devětatřiceti vteřin.

Také bratři Schleckové se rozhodli po skončení prestižního závodu pro změnu a po odchodu plánují založení nové lucemburské stáje.  

reklama