Biker Cink se v Leogangu vrátil na pódium v SP

18. 6. 2023 16:17

Český biker Ondřej Cink skončil třetí v závodě Světového poháru v Leogangu a po dvou letech se v seriálu olympijského cross country vrátil na stupně vítězů. Šestinásobný mistr republiky dosáhl v Rakousku na sedmé pódiové umístění v kariéře.

Dvaatřicetiletý Cink byl velkou část závodu ve hře o premiérové vítězství v SP. Až v závěrečném kole nestačil ve stoupání na vítězného Larse Forstera ze Švýcarska a Němce Lucu Schwarzabauera a dojel třetí s odstupem 23 sekund. Na světové pódium se Cink dostal poprvé od závěrečného závodu sezony 2021 ve Snowshoe. Ve sbírce má po dnešku čtyři druhá a tři třetí místa.

V loňském ročníku, v němž ho sužovaly zdravotní potíže, bylo nejlepším výsledkem českého olympionika desáté místo. To zopakoval Cink minulý týden v Lenzerheide, kde absolvoval opožděný start do sezony poté, co kvůli nemoci musel vynechat úvodní závod roku v Novém Městě na Moravě.

Závod žen ovládla Nizozemka Puck Pietersová a díky druhému vítězství v sezoně po květnovém triumfu na Vysočině vede průběžné pořadí. Letošní vicemistryně světa v cyklokrosu vyhrála systémem start-cíl o 38 sekund před domácí Monou Mitterwallnerovou. Jitka Čábelická skončila čtyřicátá.