Biker Hynek má po čtyřech letech světový bronz z maratonu

26. 6. 2016 14:38
Kristián Hynek letos už podruhé skončil třetí v prestižním závodě. Po mistrovství Evropy si stejnou pozici zopakoval také na světovém šampionátu.
Kristián Hynek.
Kristián Hynek. | Foto: Milan Kammermayer

Laissac - Kristián Hynek získal bronz na mistrovství světa v maratonu na horských kolech a zopakoval stejný medailový spěch z nedávného evropského šampionátu. Ve francouzském Laissacu v závodu na 90 kilometrů s převýšením 3130 metrů skončil třetí stejně jako na MS před čtyřmi lety.

Předloňský šampion a olympijský vítěz z Londýna v cross country Jaroslav Kulhavý maratonský závod nedokončil.

Specialista na dlouhé tratě Hynek byl bronzový i před třemi týdny v evropské konkurenci v lotyšské Siguldě. Dnes ztratil necelou minutu na vítězného Portugalce Tiaga Ferreiru a 37 sekund na druhého Rakušana Albana Lakatu, který titul obhajoval a na mistrovství světa bývá na stupních vítězů pravidelně.

Zbývající čeští bikeři Jiří Novák, Matouš Ulman i Pavel Boudný se vešli všichni do 25. místa. Ze dvou českých žen byla lepší Tereza Němcová, jež byla na trati dlouhé 70 km s převýšením 2580 metrů dvanáctá. Janě Pichlíkové patří 24. místo.

Mistrovství světa v maratonu na horských kolech v Laissacu (Francie):

Muži (90 km): 1. Ferreira (Portug.) 4:01:57, 2. Lakata (Rak.) -19, 3. Hynek -56, ...15. Novák -7:04, 16. Ulman -10:28, 25. Boudný -14:02, Kulhavý (všichni ČR) nedokončil.

Ženy (70 km): 1. Neffová (Švýc.) 3:56:57, 2. Bighamová (Brit.) -2:34, 3. Enauxová (Fr.) -5:33, ...12. Němcová -21:58, 24. Pichlíková (obě ČR) -35:20.