reklama

Biker Kulhavý je popáté mistrem republiky, mezi ženami slaví první triumf Průdková

Jaroslav Kulhavý Jaroslav Kulhavý autor: Dalibor Sosna
Jaroslav Kulhavý v Jizerských horách porazil o 25 sekund Ondřeje Cinka, svého loňského přemožitele z mistrovského závodu. Třetí skončil stejně jako v minulém roce Jan Škarnitzl, jenž na vicemistra světa z Nového Města Kulhavého ztratil už více než minutu.

Bedřichov - Jaroslav Kulhavý se měsíc před obhajobou zlata na olympijských hrách stal popáté mistrem republiky v cross country na horských kolech. První titul mezi ženami v Bedřichově vybojovala Barbora Průdková.

Jednatřicetiletý Kulhavý v Jizerských horách porazil o 25 sekund Ondřeje Cinka, svého loňského přemožitele z mistrovského závodu. Třetí skončil stejně jako v minulém roce Jan Škarnitzl, jenž na vicemistra světa z Nového Města Kulhavého ztratil už více než minutu.

Trio nejlepších se přesně za čtyři týdny představí v olympijském cross country v Riu de Janeiro, kde bude Kulhavý obhajovat zlato z Londýna.

Pro titul mezi ženami si dojela dvacetiletá Průdková, která získala v Bedřichově double po sobotním vítězství ve sprintu. Pátá žena z této neolympijské disciplíny na MS v Novém Městě za sebou dnes nechala o více než minutu a čtvrt úřadující šampionku Karlu Štěpánovou. Stejně jako u mužů putuje bronz do rodiny Škarnitzlů díky třetímu místu Janovy mladší sestry Jitky.

Celkovými vítězi šestidílného Českého poháru, který dnešním závodem vyvrcholil, jsou Škarnitzl a Jana Czeczinkarová.

Mistrovství ČR a závěrečný závod Českého poháru v cross country na horských kolech v Bedřichově (Jablonecko):

Muži: 1. Kulhavý (Specialized) 1:28:22, 2. Cink (Multivan Merida) -25, 3. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) -1:07, 4. Novák (Cst Superior Brentjens) -1:08, 5. Vastl (Bianchi Countervail) -2:28, 6. Průdek (Nutrend Specialized) -3:30.

Konečné pořadí ČP (po 6 závodech): 1. Škarnitzl 415, 2. Nesvadba 315, 3. Paprstka (oba Expres CZ-Merida Kolín) 289.

Ženy: 1. Průdková (Nutrend Specialized) 1:24:43, 2. Štěpánová (Kona Cycling Point) -1:17, 3. Škarnitzlová (Česká spořitelna-Accolade) -1:55, 4. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) -3:08, 5. Ježková -6:16, 6. Veselá (obě GT Opportunity Brno) -8:58.

Konečné pořadí ČP (po 6 závodech): 1. Czeczinkarová 405, 2. Štěpánová 365, 3. Škarnitzlová 315.

Sprint:

Muži: 1. Šeller (ČS Specialized Junior MTB Team), 2. Kobes (Velosport Domažlice), 3. Kubín (GT Opportunity Brno).

Ženy: 1. Průdková (Nutrend Specialized), 2. Bajgerová, 3. Havlíková (obě Kooperativa Jablonec n.N.).

reklama